Respawn.pl

Zapowiedziano GX Polish Clash – Turniej dla polskich drużyn umożliwiający grę o BLAST Premier!

Autor: Michał Maćkowski

Ruszają zapisy do GX Polish Clash – polskie zespoły z możliwością awansu do BLAST Premier Spring Showdown 2023

Agencja gamingowa GAM3RS_X organizuje rozgrywki Polish Clash, będące turniejem kwalifikacyjnym dla polskich zespołów do wydarzenia RES Western European Masters. Przynajmniej jedna ekipa znad Wisły będzie walczyć o miejsce w BLAST Premier Spring Showdown 2023.

Polska agencja ponownie dołoży cegiełkę do budowy europejskiego ekosystemu BLAST Premier. Tym razem gamingowa GAM3RS_X zajmie się organizacją GX Polish Clash, czyli polskiego turnieju eliminacyjnego do RES Western European Masters. Najlepszy zespół z polski otrzyma szansę awansu do BLAST Premier Spring Showdown 2023, czyli jednego z najbardziej prestiżowych cykli turniejowych na esportowej scenie Counter-Strike: Global Offensive.

GX Polish Clash zostało podzielone na trzy etapy – otwarte kwalifikacje, fazę zasadniczą oraz finały. Do pierwszej fazy zapisać może się każdy polski zespół, a organizatorzy zaplanowali dwie tury otwartych turniejów eliminacyjnych, które odbędą się w dniach:
⦁ 16-17 lutego – Zapisy dostępne tutaj 
⦁ 18-19 lutego – Zapisy dostępne tutaj 

Faza zasadnicza odbędzie się w dniach 21-22 lutego dwa zaproszone zespoły – HONORIS i Permittę oraz i czwórkę wyłonioną w kwalifikacjach. Drużyny będą się ze sobą mierzyć według drabinki podwójnej eliminacji, przy czym zaproszone składy rozpoczną zmagania od drugiej rundy. Mecze będą jednomapowe, z wyjątkiem pojedynków eliminacyjnych oraz promocyjnych.

Finałowa faza odbędzie się w dniach 24-26 lutego. Dwa najlepsze zespoły z fazy zasadniczej dołączą do 9INE oraz Illuminar, które otrzymały zaproszenia od organizatorów wydarzenia. Uczestnicy ponownie zagrają według drabinki podwójnej eliminacji, lecz tym razem wszystkie mecze będą miały charakter best-of-three. Zwycięzcy zgarną miejsce w turnieju RES Western European Masters, w którym zmierzą się z siedmioma innymi ekipami o awans do BLAST Premier Spring Showdown 2023. Wybrane mecze, zarówno z fazy zasadniczej jak i finałów, będzie można obejrzeć na kanale  Troglodyty.