Respawn.pl

Zapowiedziano turniej CS2 na Bliskim Wschodzie z pulą 450 tysięcy dolarów!

Autor: Marcin Kapusta

Bliskowschodnia organizacja YaLLa Esports zorganizuje turniej CS2 z finałami w Dubaju. W kwalifikacjach powalczą m.in. Anonymo Esports oraz MICHU! 

Arabski klub YaLLa Esports, którego barwy reprezentował kiedyś Gabriel “gaB” Jaroszuk, zapowiedział zorganizowanie turnieju CS2 o nazwie ‘Compass’ z pulą nagród wynoszącą 450 tysięcy dolarów. Etap finałowy ma zostać rozegrany 5-9 czerwca 2024 roku w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Dubaju. Główny turniej zostanie poprzedzony dwoma europejskimi zmaganiami kwalifikacyjnymi, które odbędą się w dniach 16 października – 14 grudnia 2023 oraz 15 stycznia – 2 maja 2024.

“Compass to coś, co budowaliśmy z czystej pasji przez długi czas. Jestem bardzo wdzięczny fanom i partnerom, którzy wspierają nasz projekt, ponieważ bez nich nie moglibyśmy tego wszystkiego zrobić” – oświadczył założyciel YaLLa Esports, Klaus Kajetski podczas konferencji w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.

Jeżeli chodzi o format rozgrywek, to finały LAN-owe rozpoczną się od dwóch sześciozespołowych grup BO1, z których trzy najlepsze drużyny zyskają slota w play-offach, opartych na drabince pojedynczej eliminacji, więc każda porażka będzie oznaczać eliminację. Warto nadmienić, że zespoły z pierwszego miejsca swoich grup awansują bezpośrednio do półfinałów, natomiast zespoły z miejsc 2/3. do ćwierćfinałów.

Anonymo i MICHU w kwalifikacjach

Na linii startu pierwszych kwalifikacji zameldują się europejskie formacje z tieru 2/3, w tym m.in. Anonymo Esports, podopieczni Mikołaja “minir0xa” Michałkówa z AGO, Michał “MICHU” Müller wraz z IKLĄ Esports, TSM czy GODSENT.

Pełna lista uczestników pierwszego etapu eliminacji wygląda następująco:

Poland AnonymoAnonymoEurope IKLAiklaEurope AGOAGO EsportsSweden AllianceAlliance
Sweden EYEBALLERSEYEBALLERSCzech Republic ECLOTECLOTEurope EntropiqEntropiqTurkey DarkPassage1200px uestionmark.svg
Slovakia SampiSampiBulgaria The Chosen Few1200px uestionmark.svgSweden GODSENT600px GODSENTDenmark ECSTATICECSTATIC
Europe TSMTSMDenmark Espionage1200px uestionmark.svgSweden MetizportMetizportFinland JANOJANO