Respawn.pl

Zaproszenia do StarLadder RMR CIS 2021 rozdane. Wśród uczestników kontrowersyjna Akuma!

Autor: Marcin Kapusta

Organizatorzy rozesłali bezpośrednie zaproszenia do StarLadder CIS 2021, kolejnego turnieju RMR dla regionu CIS. Na liście uczestników m.in. Virtus.pro, Gambit oraz kontrowersyjna Akuma!

W głównej fazie rozgrywek zobaczymy regionalnych gigantów – Team Spirit, Natus Vincere, Gambit Esports oraz Virtus.pro. Slota zgarnął również kontrowersyjny zespół o nazwie Akuma, który oskarżany jest o używanie wspomagaczy. Aktualnie całą sytuacją zajmuje się Komisja ds. Integralności w Esporcie (ESIC). Pozostałe pięć miejsc w turnieju przypadnie najlepszym drużynom z zamkniętych kwalifikacji. W nich udział wezmą Entropiq, forZe, K23 Daurena “AdreNa” Kystaubayeva, Nemiga Gaming, ex-Marlian oraz Esports Club Kyiv.

Aktualna lista uczestników StarLadder CIS RMR 2021 prezentuje się następująco:

Główny etap
🇷🇺 Team Spirit🇷🇺 Virtus.pro🇺🇦 Akuma🇷🇺 Gambit Esports
🇷🇺 Natus Vincere
Zamknięte kwalifikacje
🇷🇺 Entropiq🇰🇿 K23🇷🇺 forZe🇺🇦 ex-Marlian
🇧🇾 Nemiga Gaming🇺🇦 Esports Club Kyiv

Organizatorzy upublicznili również szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób planują przeprowadzić turniej z administracyjnego punktu widzenia. Te informacje trafiły do obiegu publicznego z powodu listu otwartego, którego podpisali uczestnicy EPIC League CIS. W nim skrytykowali bezpieczeństwo poprzedniego eventu RMR i zaproponowali kilka sposobów, mogących zapobiec oszukiwaniu w przyszłych zmaganiach. StarLadder obiecał wdrożyć pięć następujących środków:

  • 1. Nie będziemy dostarczać danych do żadnych obiektów trzecich z opóźnieniem mniejszych niż 20 sekund.
  • 2. Ustawimy co najmniej 110 sekund opóźnienia na wszystkich naszych GOTV.
  • 3. Komunikacja zespołowa będzie nagrywana podczas każdego meczu.
  • 4. Kamery internetowe graczy będą rejestrować to, co dzieje się na ich ekranie.
  • 5. Wszystkie mecze będą rozgrywane na platformie FACEIT z wykorzystaniem dedykowanego antycheata.

Drugi w tym roku turniej RMR dla regionu CIS odbędzie się w dniach 27 czerwca-4 lipca i zaoferuje pulę nagród w wysokości 100 tysięcy dolarów. Ponadto drużyny będą toczyć batalie o cenne punkty, które potrzebne są w zdobyciu slota na sztokholmskim Majorze.