Respawn.pl

Zaproszenia na ESL Challenger Valencia wysłane. Ujawniono kolejnych uczestników

Autor: Aleksander Kurcoń

Cztery zaproszone i jedna drużyna, która posiadała już slota. Taki na razie mamy bilans dotyczący uczestników ESL Challenger Valencia. W Hiszpanii zjawią się przede wszystkim reprezentanci szeroko pojętego Południa.

Organizator zaprosił łącznie cztery drużyny na turniej w Walencji. To brazylijskie MIBR i FURIA, a także niejako gospodarze, czyli Hiszpanie z Movistar Riders. Stawkę zaproszonych uzupełnia Outsiders. Tutaj może pojawić się lekki zgrzyt, z wiadomych względów powiązań drużyny z Virtus.pro. Ponadto de facto Outsiders po odejściu YEKINDARA i bustera jest niekompletne, a turniej jest za nieco ponad miesiąc. Decyzja organizatorów może wydawać się więc dziwna.

Czwórka zaproszonych dołączyła tym samym do Rare Atom, czyli drużyny z Chin, która awans wywalczyła poprzez azjatyckie kwalifikacje. Łącznie na turnieju zobaczymy osiem zespołów. Organizator przewidział kwalifikacje dla regionów: europejskiego, Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Wśród drużyn, które mogą się zakwalifikować widnieją takie drużyny jak MOUZ czy Entropiq, paIN lub GODSENT. Wielce prawdopodobne jest, że na turnieju w Walencji zobaczymy nawet cztery drużyny z Brazylii.

Imprezę zaplanowano na dni 1-3 lipca. Łącznie do wygrania jest 100 tysięcy dolarów w puli.

Uczestnicy ESL Challenger Valencia:

FURIA Outsiders Movistar Riders MIBR
Rare Atom EU kwalifikacje NA kwalifikacje SA kwalifikacje