Respawn.pl

Zaskakujące zmiany w Movistar Riders! Na pokładzie Rumun

Autor: Marcin Kapusta

Zaskakujące doniesienia z obozu Movistar Rides. Na pokładzie hiszpańskiego superteamu znalazł się rumuński strzelec!

Sukcesowa posucha Movistar Riders na arenie międzynarodowej ostatecznie doprowadziła do zmian wewnętrznych. Na początku lipca Pere “sausol” Solsona stracił angaż na rzecz gwiazdora SAW Esports, Tiago “JUST-a” Moura. Z kolei wczoraj (tj. 21 lipca) David “dav1g” Granado wylądował na ławce rezerwowych, a w jego buty wszedł Adam “adamS” Marian. Oficjalnie ogłoszenie ruchu kadrowego nastąpiło zaledwie kilka godzin po opublikowaniu raportu przez serwis HLTV.

Zawsze chciałem grać w Movistar Riders od czasu odejścia SunPayusa i dav1ga z Iberian Family. To było moje marzenie od dwóch lat, ale nigdy nie było odpowiedniego czasu. Być może było to dobre, ponieważ przez cały ten czas zwiększyłem bagaż doświadczeń i jestem zupełnie innym graczem niż dwa lata temu. Myślę, że znacząco przyczynię się do rozwoju zespołu. Jestem bardzo pewny siebie i podekscytowany możliwością reprezentowania najlepszej hiszpańskiej drużyny CS:GO. Dam z siebie wszystko!” – oświadczył adamS na łamach HLTV.

Movistar Riders już nie jest w pełni iberyjskie!

Angaż adamaS sprawił, że Movistar Riders straciło w pełni iberyjski skład. Niemniej nie stworzy to bariery językowej, ponieważ 22-letni Rumun swoje pierwsze kroki w profesjonalnej karierze stawiał na hiszpańskiej scenie CS:GO, reprezentując m.in. MAD Lions, GTZ Bulls Esports, Iberian Family czy VELOX. Pod banderą tej ostatniej miał nawet okazję współpracować z Antonim “Martinezem” Martinezem, z którym teraz ponownie złączy swoje esportowe drogi.

Aktualny skład Movistar Riders wygląda następująco:

  • Spain Alejandro “alex” Masanet
  • Spain Alejandro “mopoz” Fernandez-Quejo Cano
  • Spain Antonio “Martinez” Martinez
  • Portugalia Tiago “JUST” Moura
  • Romania Adam “adamS” Marian
  • Spain Galder “bladE” Barcena (trener)

adamS zadebiutuje jako pełnoprawny członek Movistar Riders już za cztery dni, tj. 27 lipca. Wówczas podopieczni Galdera “bladE’a” Barceny rozpoczną zmagania w ramach pierwszej odsłony Thunderpick World Championship 2023 EU. Oprócz nich, na linii startu zameldują się m.in. Apeks Jakuba “kubena” Gurczyńskiego, prowadzone przez Kamila “siuhego” Szkaradka MOUZ, BIG, Anonymo Esports, Astralis czy też Falcons, którego częścią jest Miłosz “mhL” Knasiak.