Respawn.pl

Zaskakujące zmiany w Virtus.pro! qikert na liście transferowej

Autor: Marcin Kapusta

Na liście transferowej znalazł się jeden z pierwotnych członków składu, który w grudniu 2019 roku został zwerbowany przez Virtus.pro!

Krótko po czerwcowym triumfie VP na ESL Challenger Katowice 2023, kontrakty z klubem przedłużyli Jewhienij “FL1T” Lebedew oraz prowadzący Dzhami “Jame” Ali. Niedługo później rozszerzono dywizję CS:GO o Nikołaja “mira” Birjukowa, który objął rolę szóstego gracza. Nic jednak nie wskazywało na jakiekolwiek rozstania. Niemniej dziś z obozu organizacja dotarła prawdziwa bomba medialna, wszak na liście transferowej wylądował wieloletni członek – Aleksiej “qikert” Golubew.

Nadszedł czas, abym wyszedł ze swojej strefy komfortu. Utrzymuje przyjazne stosunki ze wszystkimi chłopakami i będziemy grać razem w kolejnych rozgrywkach, dopóki nie otrzymam oferty transferu. Jesteśmy gotowi na zmiany, które na dłuższą metę przyniosą korzyści obu stronom.” – stwierdził qikert.

Koniec pewnej ery

Qikert dołączył do Virtus.pro w połowie grudnia 2019 roku, czyli w momencie zakontraktowania przez organizację dotychczasowego składu AVANGAR. W barwach wschodnioeuropejskiego kolektywu zwyciężył kilka prestiżowych turniejów, w tym drugi sezon Flashpointa oraz siódmą odsłonę cs_summit, a także wywalczył wicemistrzostwo IEM Katowice 2021.

24 lutego 2022 roku armia Federacji Rosyjskiej napadła na suwerenną Ukrainę. Pokłosiem rozpoczęcia inwazji stała się izolacja prokremlowskich organizacji esportowych. Oberwało się również Virtus.pro, które posiada głębokie powiązania z instytucjami rządowymi. Tym samym zawodnicy musieli rywalizować pod neutralnym tagiem Outsiders. Cała sytuacja nie przeszkodziła im w zdobywaniu kolejnych trofeów. W listopadzie 2022 sensacyjnie wygrali Majora IEM Rio. Pod banderę Virtus.pro powrócili pod koniec marca bieżącego roku, gdy klub został sprzedany i przeniósł swoją siedzibę do stolicy Armenii, Erywania.

W każdym sporcie przychodzi czas, kiedy zawodnicy potrzebują nowego wyzwania. Qikert grał w tym składzie przez wiele lat, zdobywając mnóstwo ważnych trofeów. Odbyliśmy długą dyskusję z Aleksiejem, sztabem trenerskim i wspólnie doszliśmy do wniosku, że musi odkryć nowe możliwości. Wszyscy rozumieją, że qikert jest graczem o predyspozycjach na bardzo wysokim poziomie, ale wszyscy musimy iść naprzód. Jego talent i doświadczenie przydadzą się wielu drużynom, więc nie mam wątpliwości, że znajdzie dla siebie miejsce na scenie. Aleksiej będzie kontynuował grę dla Virtus.pro w nadchodzących turniejach.” – oświadczył Nikołaj Petrossian, dyrektor generalny Virtus.pro.

Aktualny skład Virtus.pro wygląda następująco:

  • Russia Dzhami “Jame” Ali
  • Russia Jewgienij “FL1T” Lebedew
  • Russia Dawid “n0rb3r7” Danieljan
  • Russia Piotr “fame” Bolyshew
  • Russia Nikołaj “mir” Bitjukow
  • Kazakhstan Aleksiej “qikert” Golubew (lista transferowa)
  • Kazakhstan Dastan “dastan” Akbajew (trener)

W najbliższym czasie Virtus.pro będzie miało bardzo napięty grafik. Podopieczni Dastana “dastana” Akbajewa za dziesięć dni zagrają w Thunderpick World Championship 2023 EU Series #1, a w kolejnych tygodniach zameldują się na linii startu w ramach saudyjskiego turnieju Gamers8 oraz 18. sezonu ESL Pro League. Jak poinformował zarząd, qikert zagra w nadchodzących zmaganiach.