Respawn.pl

Zaskoczenie! NiP lepsze od Vitality i wygrywa grupę A BLAST Premier Fall Groups

Autor: Krzysztof Sarna

Zmagania w pierwszej z trzech grup BLAST Premier Fall Groups zakończone! NiP niespodziewanie pokonało Team Vitality i tym samym wygrało grupę A tego turnieju. Organizacja z Francji nadal ma szansę na awans, ale będzie musiała wygrać jeden mecz w Knockout Stage. 

NiP najlepsze w grupie A

Musimy się przyznać, że nasza poranna zapowiedź środowych spotkań BLAST Premier Fall Groups nie miała zbyt wielkiego przełożenia. Starcie FaZe Clanu i G2 Esports nie było zacięte. Tak samo Team Vitality nie wygrał z NiP-em, co jednak już należy traktować jako wielką niespodziankę. 

Finał grupy A wystartował na Mirage’u, którego podyktowali reprezentanci NiP-u. Na samym początku mieli sporo pomysłów w ataku, co szybko przełożyło się na wynik 5:1. Nieco później jednak złapali zadyszkę, przez co potencjał na większą przewagę przed zmianą stron został zaprzepaszczony. Po niej jednak mimo przegranej rundy pistoletowej (7:9) szwedzka organizacja wysunęła się na czteropunktową przewagę (13:9). Gorąco zrobiło się w momencie, kiedy “Pszczółki” doprowadziły do remisu po trzynaście. W decydujących odsłonach więcej argumentów po swojej stronie mieli Ludvig “Brolan” Brollin, którzy objęli finalnie prowadzenie w całym starciu.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejna fala zaproszeń i dawka poprawek – Aktualizacja CS2 19/07/2023

Twardego Counter-Strike’a obserwowaliśmy także na Overpassie. Punktowy przebieg pierwszej części można zasadniczo porównać do tego z Mirage’a. Tym razem to podopieczni Daniela “djL-a” Narancica rywalizowali w defensywie i początkowo wygrywali 4:1, by przegrać w ostateczności pierwszą część do siedmiu. Tym razem nieco więcej presji doświadczyło właśnie Ninjas in Pyjamas, które musiało po przerwie gonić rywala (10:12, 12:13), ale się udało. Udało się nawet bez dogrywki, chociaż w ostatniej rundzie Mathieu “ZywOo” Herbaut i jego koledzy właśnie o nią grali. 

Team Vitality 0:2 Ninjas in Pyjamas – Mirage 13:16, Overpass 14:16

Ninjas in Pyjamas dzięki wygraniu grupy A zgarnęło 27500 dolarów. Ponadto szwedzka organizacja zainkasowała bilet na BLAST Premier Fall Final. Z kolei Team Vitality w Knockout Stage będzie musiał wygrać jeden mecz, ponieważ jest już w drugiej rundzie. Rywalem będzie wygrany pojedynku OG Esports kontra BIG.