Respawn.pl

Zawodnicy z regionu CIS walczą o sprawiedliwość i domagają się śledztwa wobec Akumy!

Autor: Michał Maćkowski
EPICENTER

Nie milkną ani na chwilę echa dramy związanej z EPIC League i zespołem Akuma, który najprawdopodobniej dopuścił się oszustwa. Drużyny, które brały udział w pierwszym turnieju o punkty RMR w regionie CIS napisały list do Valve w sprawie rozpoczęcia śledztwa.

Nie tylko w Flashpoint podziały się dymy! Sprawa związana z EPIC League i bardzo kontrowersyjnym zespołem Akuma (który jak do tej pory nie był znany na międzynarodowej scenie) nabiera rozpędu, bowiem drużyny, które brały udział w rozgrywkach i najprawdopodobniej nieuczciwie przegrały, nie dają za wygraną i napisały list do samego Valve w sprawie rozpoczęcia śledztwa.

Jeżeli jeszcze nie słyszeliście o zespole Akuma, to polecamy Wam zerknąć tutaj, bowiem sytuacja jest bardzo komiczna, ale zarazem przerażająca. Ukraiński zespół najprawdopodobniej otrzymywał wiadomości od admina, które zawierały w sobie informacje o rywalu i tym, co robi na mapie. Sprawa od razu została nagłośniona, bowiem pięciu ukraińskich zawodników jakby nigdy nic zdołało pokonać takie ekipy jak Natus Vincere czy Virtus.pro i ostatecznie zająć trzecie miejsce w turnieju EPIC League. To jednak niejedyna dziwna sprawa, bowiem podobno na transmisjach nie było opóźnienia, a na serwerach nie zainstalowano żadnego zabezpieczenia.

Z tego powodu zespoły z regionu CIS postanowiły wystosować specjalny list do Valve, w którym proszą o reakcję, bowiem cała sytuacja wygląda niesamowicie podejrzanie. Organizator nie kazał nagrywać demek ani komunikacji głosowej, przez co na Akume praktycznie nie ma dowodów, oprócz podejrzanego zerkania na drugi monitor lub telefony.

“Biorąc to pod uwagę, prosimy o zaangażowanie ESIC lub innego właściwego organu nie tylko do przeprowadzenia pełnego dochodzenia w sprawie AKUMA, ale także do sporządzenia protokołów, aby zapewnić, że ten scenariusz nie powtórzy się w przyszłości. Jeśli zasadność działań AKUMY zostanie potwierdzona, pomoże to również ich graczom, minimalizując presję, z jaką mogą się zetknąć ze strony społeczności w przyszłych turniejach.” – czytamy w oficjalny liście do działu CS:GO

Sprawa w tym momencie przybiera na sile, bowiem organizator dopuścił się niesamowitych braków, które na żadnych profesjonalnym turnieju nie powinny się zdarzyć, a szczególnie w takiej ilości.