Respawn.pl

Zawodniczki CLG Red najlepsze na damskim turnieju Copenhagen Games 2019

Autor: Paweł Wilk

Kolejny kobiecy turniej Copenhagen Games 2019 przeszedł do historii. Puchar i czek na blisko 20 tysięcy dolarów trafiło do rąk CLG Red.

Tegoroczna edycja zdecydowanie mogła podobać się kibicom, którzy wybrali się do stolicy Danii. W zawodach wzięło udział aż 22 składów, wśród których nie brakowało faworytek, ale i wielu miksowych ekip. Te w większości zostały wyeliminowane w fazie zasadniczej. Do playoffów dostała się szesnastka, na czele z Dignitas Female, Beşiktaş Esports, CLG Red czy Crowns Female, gdzie jeszcze niedawno występowała Julia “bullet girl” Kurzyńska. Dziewczyny trafiła do drabinki pojedynczej eliminacji, zatem nie było miejsca na nawet najmniejsze potknięcie. Pewne zwycięstwa faworytek doprowadziły do sytuacji, gdzie w półfinałach spotkały się najmocniejsze formacje.

Sporą niespodzianką była porażka triumfatorek Intel Challenge Katowice 2019Dignitas Female. Północnoamerykański skład musiał uznać wyższość Assassins, które reprezentuje m.in. Klaudia “klaudia” Beczkiewicz i Michaela “mimimicheater” Lintrup. W drugim spotkaniu reprezentantki Beşiktaş Esports postawiły spory opór CLG Red, ale zdołały wygrać tylko jedną mapę. Wielki finał imprezy zdecydowanie należał do zawodniczek za oceanu. Mounira “GooseBreeder” Dobie wraz z koleżankami wygrały na Trainie 16 do 10, a na Nuke’u 16 do 5.

Klasyfikacja generalna Copenhagen Games 2019 Female:

1. CLG Red – 19 579$
2. Assassins – 7 530$
3-4. Dignitas Female, Besiktas – 1 506$