Respawn.pl

Zdobywcy MVP największych turniejów CS:GO w 2022 roku

Autor: Krzysztof Sarna

Podsumowań 2022 roku ciąg dalszy. W ostatnim materiale przyjrzeliśmy się triumfatorom największych turniejów CS:GO. Nie można zapomnieć też o najbardziej wartościowych zawodnikach ostatnich prawie już 365 dni. Przytoczymy ich na podstawie tych samych dziesięciu największych imprez.

W każdej drużynie znajdzie się gracz, który weźmie ciężar gry na swoje barki, bądź też będzie się wyróżniał pod względem statystyk. Na podstawie dziesięciu największych, najważniejszych turniejów 2022 roku przyjrzymy się, którym graczom szło najlepiej. Trzeba jednakże na starcie zaznaczyć, że nie ma zawodnika, który zdobyłby tych tytułów najwięcej. Na równi, po dwa odznaczania zdobyli Oleksandr “s1mple” Kostyliev i Helvijs “broky” Saukants. 

IEM Katowice – Helvijs “broky” Saukants

Jako pierwszy nagrodę MVP odebrał Helvijs “broky” Saukants, który świetnie spisywał się podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. Łotysz wykręcił ogólny rating 1.30. Na tym się jednak nie zatrzymał, bowiem pod koniec roku pokusił się o jeszcze jedną nagrodę. 

ESL Pro League Season 15 – Robin “ropz” Kool

Gdyby jednak mówić o drużynach pod względem nagród MVP, to zdecydowanie przoduje tutaj FaZe Clan. Na dziesięć najważniejszych turniejów aż czterokrotnie nagrodę najbardziej wartościowego zawodnika zainkasowali reprezentanci amerykańskiej organizacji. Za szesnasty sezon ESL Pro League był to Robin “ropz” Kool z oceną 1.16.

PGL Major Antwerp – Håvard “rain” Nygaard

Tytuł MVP na Majora to tak jakby na pewien wzór podwójne MVP. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jaka jest specyfika imprez wspieranych przez Valve. Konkurencja jest olbrzymia, ale w tym przypadku dobrze poradził sobie Håvard “rain” Nygaard. Gracz z Norwegii finalnie wypracował rating 1.24.

IEM Dallas – Sergey “Ax1Le” Rykhtorov

Cloud9 wygrało Intel Extreme Masters Dallas. Trudno, żeby najlepszym zawodnikiem nie okazał się gracz zwycięskiej formacji, chociaż czasami bywa i w ten sposób. W przypadku tej imprezy wszystko przeszło tą bardziej tradycyjną drogą i MVP zgarnął Sergey “Ax1Le” Rykhtorov z ratingiem 1.32.

BLAST Premier Spring Final – Oleksandr “s1mple” Kostyliev

Swój pierwszy tytuł MVP s1mple otrzymał w połowie czerwca. BLAST Premier Spring Final to jedyny duży turniej wygrany przez Natus Vincere w 2022 roku. Ukrainiec dał jednak popis swoich umiejętności, o czym doskonale świadczy rating na poziomie 1.37.

IEM Cologne – Oleksandr “s1mple” Kostyliev

Tuż po tym zawodnik zza naszej wschodniej granicy sięgnął po drugą nagrodę i to za świetny turniej, jakim jest Intel Extreme Masters Cologne. W katedrze Counter-Strike’a Ukrainiec ponownie zagrał “swoje”. Mimo że w wielkim finale górował FaZe Clan, tak to Kostyliev z ratingiem 1.25 został uznany za najbardziej wartościowego. 

ESL Pro League Season 16 – Mathieu “ZywOo” Herbaut

Spośród tych wszystkich dziesięciu imprez ktoś musiał mieć najwyższy rating i tym kimś jest Mathieu “ZywOo” Herbaut. Gracz znad Sekwany otrzymał MVP za szesnastą odsłonę ESL Pro League. Jednak to on wykręcił najwyższy współczynnik, a mianowicie 1.42. Nie pozostaje nic, jak tylko pogratulować!

IEM Rio – Dzhami “Jame” Ali

Zdobywcą zaszczytnego tytułu za drugiego Majora okazał się Dzhami “Jame” Ali. Reprezentant Outsiders zdobył trzecie tego typu wyróżnienie w swojej karierze. Rosjanin zagrał na bardzo dobrym poziomie, ale przecież wszyscy z tej listy takie turnieje właśnie rozgrywali. 24-latek wypracował rating 1.30.

BLAST Premier Fall Final – Helvijs “broky” Saukants

Pozostały nam jeszcze dwa turnieje. BLAST Premier Fall Final był szczęśliwy dla broky’ego, który w 2022 roku zdobył dwie statuetki. Ten turniej w wykonaniu Łotysza był praktycznie taki sam, jak IEM Katowice, aczkolwiek można mówić o minimalnym, ale to minimalnym spadku. Pierwotny rating to 1.30, tutaj natomiast było to 1.29, a więc różnica czysto kosmetyczna. 

BLAST Premier World Final – Ilya “m0NESY” Osipov

W ubiegłym roku chwalony przez wszystkich w samej końcówce 2022 roku udowodnił, że nie bezpodstawnie. Ilya “m0NESY” Osipov, bo to właśnie o nim mowa w dużej mierze przyczynił się do zdobycia mistrzostwa G2 Esports podczas BLAST Premier World Final. Współczynnik oceny 17-letniego Rosjanina to 1.24. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez HLTV.org (@hltvorg)