Respawn.pl

Zellsis zawieszony przez Riot Games za niestosowne zachowanie!

Autor: Marcin Kapusta
Singularity

Jordan “Zellsis” Montemurro został zawieszony przez Riot Games za wypowiedzenie obraźliwych słów w kierunku administratora turnieju. Version1 musi znaleźć zmiennika! 

W orzeczeniu z 11 czerwca, zarząd Riot Games stwierdził, że Zellsis naruszył zasadę 7.1.2 Globalnej Polityki Zawodników, która wymaga od graczy przestrzegania najwyższych standardów osobistej uczciwości i sportowego zachowania. Zgodnie z komunikatem, Zellsis wypowiedział kategorycznie obraźliwą i dyskryminującą uwagę na temat jednego z administratorów turnieju. Cała sytuacja miała miejsce podczas VCT Masters 2 Reykjavik.

Version1 i Zellsis nie kwestionują decyzji deweloperów gry. Zarówno organizacja, jak i sam zawodnik żałują zaistniałego incydentu. Warto wspomnieć, że następne tego typu zachowania mogą skutkować nawet utratą nagrody pieniężnej i punktów VCT.

Za swoje nieodpowiednie czyny, 23-latek został zawieszony na czas trwania pierwszych otwartych kwalifikacji oraz głównej fazy VCT Stage 3. Z tego też względu V1 zmuszone jest do znalezienia zmiennika na najbliższe rozgrywki. Nie wykluczone, że w rolę piątego gracza wcieli się Jamal “jammyz” Bangash, który wspomagał już amerykańską paczkę podczas Mistrzostw w Reykjaviku.

Aktualny skład Version1 prezentuje się następująco:

  • 🇺🇸 Anthony “vanity” Malaspina
  • 🇨🇦 Erik “penny” Penny
  • 🇨🇦 Loic “effys” Sauvageau
  • 🇷🇺 Maxim “wippie” Shepelev
  • 🇺🇸 Jordan “Zellsis” Montemurro (zawieszony)
  • 🇬🇧 Ian “Immi” Harding (trener)