Respawn.pl

ZESPÓŁ KUBENA ZAGRA W PÓŁFINALE MAJORA!

Autor: Filip Woszczek

Niemożliwe staje się możliwe, jeśli chodzi o rozgrywki BLAST.tv Paris Major 2023. Jakub “kuben” Gurczyński i jego zespół pokonują amerykańskie Liquid, meldując się w półfinale turnieju!

Ekipa Apeks zadecydowała, że ich wyborem padnie mapa Ancient. Wybór ten okazał się słuszny, ponieważ już w pierwszej połówce dominowali oni rywali, zdobywając aż 11 rund w ofensywie. Ich rywale zbliżyli się wynikiem dopiero w drugiej połówce, ale wyrównanie nigdy nie nastąpiło, więc pierwsza mapa musiała wpaść na konto Apeks.

Pierwsza pistoletówka na Overpass niewiele dała reprezentantom amerykańskiej organizacji, z uwagi na przejęcie inicjatywy przez podopiecznych Polaka. Identycznie jak na mapie poporzedniej, zawodnicy Apeks zanotowali 11 rund w CT, gdy następowała zmiana stron. Zawodnicy Liquid zaprezentowali się później z nieco lepszej strony, ponieważ byli dwie rundy od wyrównania (11:13), aczkolwiek przeciwnik i tak dokończył robotę w ataku.

Liquid rea 02 Apeks Apeks
Ancient 10:16, Overpass 11:16

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.