Respawn.pl

Zespół Rallena traci trenera – Juve żegna się z Into The Breach!

Autor: Maks Bartosik

Nieciekawie wyglądają pierwsze tygodnie po przerwie wakacyjnej w wykonaniu Into The Breach. Po nieudanym występie na IEM Cologne 2023, teraz zespół stracił swojego trenera.

Into The Breach po udanym występie na BLAST.tv Major Paris 2023, gdzie Rallen i spółka doszli aż do ćwierćfinałów, musiało zmierzyć się z ciężkim okresem shuffli transferowej. Z zespołem pożegnali się Volt oraz Cypher, a na ich miejsce podpisano Bymasa i Neofraga. Tak skomponowany zespół przyleciał do Kolonii powalczyć na IEM Cologne 2023.

Jednak jeszcze szybciej z niej wyleciał. Rallen i spólka odpadli z fazy Play-In w fatalnym stylu, odpadając po dwóch porażkach z Ninjas In Pyjamas i TheMongolz. Po zakończeniu turnieju niespodziewaną decyzję podjął trener europejskiej formacji – Gustavo “⁠Juve⁠ Alexandre.

Portugalczyk poinformował, że zdecydował o samodzielnym przesunięciu siebie na ławkę rezerwowych. Jak wspomniał, decyzję podjął pomiędzy bootcampem a wylotem do Kolonii, więc fatalny występ w fazie Play-In IEM Cologne 2023 nie miał na to wpływu. Into The Breach poinformowało, że w najbliższych dniach poznamy nazwiska nowego trenera i analityka europejskiego składu.

20-letni Portugalczyk był związany z brytyjską organizacją od lipca ubiegłego roku. Przez ten czas trenował dwa składy ITB, przy czym przy obecnym był obecny od samego początku.

Aktualny skład Into The Breach prezentuje się następująco:

  • Poland Karol “rallen” Rodowicz
  • United Kingdom Thomas “⁠Thomas⁠ Utting
  • Netherlands Joey “CRUC1AL” Steusel
  • Czech Republic Adam “NEOFRAG” Zouhar
  • 🇱🇹 Aurimas “Bymas” Pipiras