Respawn.pl

Strona główna » Zespół Snaxa odpadł w półfinale ESEA Winter Cash Cup

Zespół Snaxa odpadł w półfinale ESEA Winter Cash Cup

Autor: Michał Maćkowski

Niestety nie udało się zaliczyć idealnego debiutu. MONKEsports z Januszem “Snaxem” Pogorzelskim na czele przegrał w półfinale ESEA Winter Cash Cup na rosyjski zespół 1shot. 

Pierwszy turniej już za nowym polskim zespołem MONKEsports, który pierwszy dzień ESEA Cash Cup może zaliczyć do udanych. Ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego pokonała między innymi polskie GameAgents czy chińskie Lynn Vision, jednak drugi dzień zmagań zakończył się dla nich przedwcześnie.

MONKEsports w półfinale ESEA Cash Cup zmierzyło się z rosyjskim 1shot, które okazało się katem dla polskiego zespołu. Na początek drużyny starły się na Vertigo, gdzie oglądaliśmy spory rollercoaster. Najpierw Polacy nieźle rozpoczęli mecz, wychodząc na prowadzenie 4:1, jednak dosyć szybko Rosjanie wrócili do gry i wygrywali 6:4. Końcówka pierwszej połowy nieco lepiej poszła ekipie Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego, która przed zmianą stron przegrywała tylko 7:8. Druga część mapy ponownie przyniosła nam spory zamęt, bo 1shot wygrało pięć pierwszych rund po stronie terrorystów, a następnie to MONKEsports wróciło i wygrywało nawet 14:13. Niestety pod koniec 1shot pokazało pazur i rzutem na taśmę zgarnęło Vertigo rezultatem 16:14.

Chwilę później przenieśliśmy się na Mirage wybranego przez Rosjan. To jednak tam oglądaliśmy solidną dominację naszych rodaków, którzy grając po stronie broniącej oddali rywalom zaledwie trzy rundy. Co ważne po zmianie stron nic się praktycznie nie zmieniło, a Polacy nadal kontrolowali mapę i ostatecznie bez straty już rundy wygrali drugą planszę 16:3.

Na sam koniec niestety nie doczekaliśmy się szczęśliwego zakończenia, bo to 1shot na Inferno pokazało się z lepszej strony. Polacy zdołali wygrać rundę pistoletową i zdobyć kolejny punkt, ale to było prawie na tyle. Wtedy Rosjanie rozpoczęli swoją dominację na mapie, którą udało się przełamać jeszcze tylko raz w pierwszej połowie, przez co po stronie broniącej polski zespół wygrał tylko trzy rundy. Po zmianie stron gra MONKEsports wyglądała nieco lepiej, ale to nie wystarczyło, żeby wrócić do meczu. Ostatecznie to 1shot wygrało ostatnią mapę 16:10, a cały mecz 2:1.

MONKEsports vs 1shot – 1:2

  • Vertigo – 14:16
  • Mirage – 16:3
  • Inferno – 10:16

Pierwszy turniej ESEA Cash Cup w 2022 roku zakończył się zwycięstwem właśnie graczy 1shot, którzy w finale pokonali francuskie DBL Poney i zgarnęli 3 000$. Natomiast na konto francuskich zawodników powędrowała kwota w wysokości 1000$.