Respawn.pl

Zestawy gamingowe do Counter-Strike 2 – jaki sprzęt najlepszy?

Autor: Krzysztof Sarna
Counter-Strike 2 grafika promująca, update CS2

Budżetowa mysza, budżetowa klawiatura, budżetowe słuchawki. Jaki sprzęt do takiej a takiej ceny? Niejednokrotnie słyszymy to pytanie, które najprawdopodobniej nigdy nie straci na aktualności. Każdy, kto stoi przed zakupem nowego sprzętu, zastanawia się, na jaki sprzęt postawić. Dlatego też przygotowaliśmy trzy budżetowe opcje gamingowych zestawów do CS2: za 200 złotych, 300 złotych oraz 500 złotych.

Budżetowe zestawy gamingowe do Counter-Strike 2

Dobranie przede wszystkim odpowiedniej myszki oraz słuchawek stanowi podstawę udanej rozgrywki w Counter-Strike 2 i nie można temu zaprzeczyć. To właśnie te dwa urządzenia odgrywają bezsprzecznie najważniejszą rolę. W kontekście League of Legends z kolei prym wiodą myszka wraz z klawiaturą, natomiast słuchawki to już kwestia drugorzędna. Ograniczony budżet sprawia jednak, że dobór sprzętu wcale nie jest łatwym ani oczywistym wyborem.

Zestaw gamingowy do 200 PLN

Zaopatrzenie się w trzy gamingowe akcesoria do kwoty dwustu złotych może poniekąd stanowić wyzwanie. Główną rolę już na samym starcie odegra to, na którym z komponentów będziemy chcieli skupić się najbardziej. Dlatego też w przypadku Counter-Strike’a 2 najmniejszą wagę przyłożymy do klawiatury. Skupimy się przede wszystkim na gryzoniu i słuchawkach, wszak bez tych dwóch akcesoriów nie poradzimy sobie w kultowym FPS-ie od Valve. Jeśli chodzi o urządzenie audio, to postawiliśmy na słuchawki Genesis Radon 210, których cena to 100 PLN. Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1, zakresem pasma przenoszenia 20 – 20000 Hz, średnicy membrany 40 mm oraz złączu USB-A przyczynią się do tego, że nie będziemy mieć problemów z określeniem pozycji przeciwnika.

słuchawki do counter-strike 2

fot. Genesis

Proponowany gryzoń to KFA 2 Slider-03, którego aktualnie można dorwać za mniej niż 50 PLN.  Maksymalna czułość DPI to 7200. Mysz ta charakteryzuje się siedmioma programowalnymi przyciskami. Waga co prawda mogłaby być nieco niższa, chociaż nie brakuje propozycji, które ważą 122 gramy. Urządzenie jest przewodowe, a sensor optyczny. Całości dopełnia oczywiście podświetlenie. 

Mysz do Counter-Strike 2

fot. kfa2

Klawiatura oczywiście w tym przedziale cenowym będzie membranowa. Postawiliśmy na Rhod 110 od Genesis, która może jednak pochwalić się funkcją anti-ghostingu dla dziewiętnastu klawiszy. Rodzimy producent w zestawie dodaje osiem czerwonych klawiszy “WASD” i “strzałki”. Cena tej “maszyny pisarskiej” to 50 PLN.

Rhod110

fot. Genesis

Zestaw gamingowy do 300 PLN do Counter-Strike 2

W przypadku osób, których budżet jest większy o “stówkę” konfiguracja jest już inna. Nie można było przejść obojętnie wobec takiej pozycji jak Logitech G102 LIGHTSYNC, której czułość to nawet 8000 DPI. Posiada sensor optyczny, sześć przycisków oraz podświetlenie. Jest to sprawdzony sprzęt, który cieszy się sporym uznaniem na całym świecie. Produkt szwajcarskiej firmy może także pochwalić się przyjazną wagą, ponieważ mówimy tu o 85 gramach. To wszystko jesteśmy w stanie otrzymać już za 102 złote i świetnie się sprawdzi w Counter-Strike 2.

G102

fot. Logitech

W kwocie 70 PLN jesteśmy już w stanie znaleźć klawiaturę mechaniczną do Counter-Strike 2. Zdecydowaliśmy się na wybór Tracera Gamezone HITT, który to model jest klawiaturą pełnowymiarową. Produkt ten posiada 6-stopniowe podświetlenie diodami LED. Oparta jest ona na niebieskich przełącznikach. 

Tracer Gamezone Hitt

fot. Tracer

Kroków rywali w Counter-Strike 2 nasłuchiwać będziemy dzięki słuchawkom Radon 720 od Genesisa. Charakteryzują się one przestrzennym dźwiękiem 7.1, podświetleniem LED, paśmie przenoszenia w zakresie 20 – 20000 Hz oraz średnicy membrany 50 mm. Zaopatrzyć się w nie można już od 121 PLN, co jest korzystną ceną. Trzeba przyznać, że zestaw za 300 PLN wygląda ciekawie oraz interesująco.

Genesis Radn 720

fot. Genesis

Zestaw gamingowy do 500 PLN

Zapytacie zapewne, co przygotowaliśmy do kwoty pół tysiąca do Counter-Strike 2. Zarówno w tym przypadku, jak i do trzystu PLN możliwości i kombinacji jest sporo. Jeśli chodzi o mysz, to naszą uwagę ponownie zwrócił przede wszystkim Logitech G102 LIGHTSYNC. Charakteryzuje się kapitalnym stosunkiem ceny do jakości, bo za 102 złote otrzymujemy naprawdę wiele. Produkt o maksymalnej czułości 8000 DPI, sześciu programowalnych przyciskach, podświetleniu LIGHTSYNC RGB to sprawdzona konstrukcja. Wyposażona jest w sensor optyczny Mercury i przełączniki Omron o żywotności do 50 milionów kliknięć. 

Sprawdzoną propozycją audio są słuchawki HyperX Cloud Stinger, w które można zaopatrzyć się już od 180 złotych. To uznany sprzęt przez społeczność Counter-Strike 2. Kierunkowe, 50-milimetrowe przetworniki będą gwarancją precyzyjnego dźwięku. Nauszniki są obracane, a mikrofon nie przeszkadza. Pasmo przenoszenia mieści się w zakresie 18-23000 Hz. 

Słuchawki do Counter-Strike 2

fot. HyperX

Natomiast klawiatura godna uwagi to Genesis Thor 303 TKL, której kwota to 220 PLN, co oznacza, że przekroczymy budżet o 21 złotych. Jednakże dzięki różnorakim promocjom uda nam się zakupić cały zestaw poniżej pół tysiąca. To mechaniczna maszyna pisarska oparta na czerwonych przełącznikach Outemu. Do ich aktywacji potrzeba 45 gramów nacisku, a czas reakcji to tylko 1 ms. Punkt aktywacji kliku jest bardzo niski, bo wynosi 2 mm. Żywotność tych przełączników to nawet 50 milionów kliknięć. Wszechstronne podświetlenie RGB PRISMO wzbogaci stanowisko każdego gracza. Sprzęt może poszczycić się funkcjami N-Key Rollover oraz pełnym anti-ghostingiem.

Klawiatura do Counter-Strike 2

fot. Genesis

 

Zestaw gamingowy do 1000 PLN

Zapytacie zapewne, co przygotowaliśmy do kwoty tysiąca złotych do Counter-Strike 2. Zarówno w tym przypadku, jak i do pięciuset PLN możliwości i kombinacji jest sporo. Jeśli chodzi o mysz, to naszą uwagę ponownie zwrócił przede wszystkim Corsair Sabre Pro Wireless.  Myszka Corsair Sabre Pro Wireless jest niezwykle lekka, dzięki czemu Twoja dłoń nie zmęczy się szybko. Co więcej, lekkość myszy sprawia, że Twoje ruchy są precyzyjne. Ślizgacze myszy wykonane z są PTFE o ultraniskim współczynniku tarcia, co zapewnia najlepszy ślizg i najszybsze ruchy. Dodatkowo ślizgacze są łatwe w wymianie.

Sabre RGB

Sprawdzoną propozycją audio są słuchawki Corsair HS80 RGB USB Carbon, w które można zaopatrzyć się już od 399 złotych. To uznany sprzęt przez wielu graczy. Zestaw ten został wyposażony w specjalnie dostrojone 50-milimetrowe przetworniki neodymowe, dzięki czemu zapewnia niezwykle szczegółowy dźwięk przestrzenny Dolby Audio 7.1. Przetworniki neodymowe o wysokiej gęstości z rozszerzonym zakresem częstotliwości 20 ~ 40 000 Hz. Zestaw słuchawkowy Corsair HS80 RGB USB został wyposażony w nauszniki z miękkiej pianki zapamiętującej kształt i oddychającej tkaniny. Wraz z regulowanym, nieuciskającym pałąkiem zapewniają one maksymalny komfort podczas użytkowania.

Corsair

Natomiast klawiatura godna uwagi to Genesis Thor 303 TKL, której kwota to 220 PLN, co oznacza, że przekroczymy budżet o 21 złotych. Jednakże dzięki różnorakim promocjom uda nam się zakupić cały zestaw poniżej pół tysiąca. To mechaniczna maszyna pisarska oparta na czerwonych przełącznikach Outemu. Do ich aktywacji potrzeba 45 gramów nacisku, a czas reakcji to tylko 1 ms. Punkt aktywacji kliku jest bardzo niski, bo wynosi 2 mm. Żywotność tych przełączników to nawet 50 milionów kliknięć. Wszechstronne podświetlenie RGB PRISMO wzbogaci stanowisko każdego gracza. Sprzęt może poszczycić się funkcjami N-Key Rollover oraz pełnym anti-ghostingiem.

Klawiatura do Counter-Strike 2

fot. Genesis

Materiał powstał przy współpracy z marką Genesis, oficjalnym partnerem serwisu Respawn.pl.