Respawn.pl

biguzera to za mało! siuhy pokazuje polską moc – Złote Grzeszki graczy w fazie eliminacyjnej PGL CS2 Major Kopenhaga 2024!

Autor: Krzysztof Sarna
siuhy

Druga spośród trzech faz PGL CS2 Major Kopenhaga jest już przeszłością. Faza eliminacyjna przyniosła ciekawe rozwiązania dla polskich kibiców, wszak Kamil “siuhy” Szkaradek oraz dwójka polskich szkoleniowców pozytywnie przez nią przeszła. Nie brakowało w niej również złotych grzeszków.

Dzieje się na PGL CS2 Major Kopenhaga!

Już mniej niż tydzień dzieli nas od wyłonienia zwycięzcy pierwszego, historycznego Majora w Counter-Strike’u 2. Kamil “siuhy” Szkaradek i spółka z MOUZ pokazali, na co ich stać, kończąc główny etap Majora z bilansem 3-0 i pewnym zarazem awansem do play-offów. Znacznie inaczej było w przypadku polskich szkoleniowców: Filipa “NEO” Kubskiego oraz Wiktora “TaZa” Wojtasa, którzy z awansu do najlepszej ósemki turnieju cieszyli się dopiero ostatniego dnia fazy eliminacyjnej, rozgrywając w sumie pięć spotkań i awansując z bilansem 3-2). W trakcie drugiego etapu Majora rozgrywanego w stolicy Danii podobnie jak w tej pierwszej – gracze nie odmawiali sobie na serwerze złotych grzeszków. Sprawdźcie wraz z nami podsumowanie fazy eliminacyjnej PGL CS2 Major Kopenhaga!

Grześki wspierają polski esport (odniesienie do filmu)

Grześki to oficjalny partner polskiej transmisji z pierwszego w historii Majora w Counter-Strike 2! Podczas oglądania PGL CS2 Major Kopenhaga, Grześki dostarczają polskim kibicom dodatkowej energii i słodkości, aby wystarczyło sił do oglądania każdej akcji na wagę złotego grzeszka! 

Razem z Grześkami wybraliśmy najlepszego zawodnika fazy eliminacyjnej i drużynę, która pozytywnie zaskoczyła. Złoty Grzeszek dla najlepszego gracza trafił w wirtualne ręce reprezentanta MOUZ – Jimi “jimpphat” Salo. Natomiast złoty grzeszek drużynowy przesyłamy do paiN, które mimo że pożegnało się już z Majorem, zaskoczyło kibiców i okazało się najlepszym brazylijskim zespołem!

Brazylijskie rozczarowania

Faza eliminacyjna pierwszego Majora w historii CS2 w rzeczywistości okazała się “eliminacyjną” dla wszystkich brazylijskich formacji, które pozostały w turnieju. paiN Gaming, Imperial oraz FURIA pożegnały się ze zmaganiami. Każda z nich osiągnęła jednak inny bilans, mimo że żaden nie jest korzystny, bo przecież nie ujrzymy żadnej z nich w fazie play-off. To jednak najlepszym wynikiem pochwalić się może paiN, które wygrało dwa spotkania, ale przegrało trzy. 

Co by jednak nie mówić, to właśnie ten zespół sprawił największą niespodziankę, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Rodrigo “biguzera” Bittencourt i jego koledzy mogą mieć przede wszystkim wielki niedosyt z powodu dwóch pierwszych spotkań, które przegrali do 9 z Complexity Gaming i Virtus.pro, bowiem w kolejnych dwóch pokonali TheMongolz i HEROIC. W decydującej batalii ekipa z Kraju Kawy uległa Natus Vincere 0:2, choć rozegrała stosunkowo niezłe jakościowo zawody.

paiN zaskoczeniem, biguzera jego ojcem

Niesamowitym wręcz objawieniem Majora w stolicy Danii okazał się reprezentant paiN, wspomniany już biguzera. W starciu z TheMongolz popisał się on dwoma kapitalnymi zagraniami, eliminując w rundzie pistoletowej na Inferno trzech oponentów, a także kończąc rywalizację zarazem na Inferno i w całym meczu czterema trafieniami z AK-47. 

Z kolei w batalii z HEROIC Brazylijczyk na Mirage’u zdobył trzy eliminacje z M4A1-S oraz trzy eliminacje z AK-47. Nie zabrakło również jakościowej akcji w przegranym boju z Na’Vi, w którym to 27-latek niemalże w pojedynkę wygrał rundę na Nuke’u, notując cztery trafienia z “kałacha”. 

Nie stanowi zatem żadnego zaskoczenia, że to właśnie ten gracz był najlepszym, najmocniejszym ogniwem paiN w drugiej fazie Majora. Jako jedyny zakończył zawody “z zielonym” ratingiem, ten wyniósł 1.15. a K/D 0.99. 

SIUUUU

Będący jedynym już polskim graczem na placu boju PGL Majora w Kopenhadze Kamil “siuhy” Szkaradek nie zawiódł i popisał się indywidualnym zagraniem. W meczu BO1 przeciwko Eternal Fire rozgrywanym na Vertigo będący w sytuacji sam na trzech po stronie terrorystów w rundzie pistoletowej 21-latek wyszedł z niej zwycięsko. Szkaradek wyeliminował tercet Tureckich zawodników strzałami w głowę przy użyciu Glocka-18. Tym samym Polak dał swojej drużynie siódmy punkt, który okazał się motorem napędowym w walce o kolejne. 

Emocje z PGL CS2 Major Kopenhaga 2024 jeszcze będzie można doznać! Już 28 marca startuje faza pucharowa, gdzie w akcji pozostało osiem zespołów, które chcą zapisać się na pierwszej karcie w historii Majorów w Counter-Strike 2 i przy okazji zgarnąć pół miliona dolarów!

Materiał powstał przy współpracy z marką Grześki.