Respawn.pl

Zmagań grupy A ESL Pro League ciąg dalszy

Autor: Krzysztof Sarna
Complexity

Pierwszy dzień rozgrywek 13. sezonu ESL Pro League jest już nami. Teraz czas na to, żeby złapać odpowiedni rytm, bo zmagania rozkręcają się na dobre. Już dziś ujrzymy kolejne mecze grupy A.

Kolejny dzień ESL Pro League klasycznie rozpoczniemy o godzinie 12:00. Wówczas do walki stanie FunPlus Phoenix oraz Renegades. FPX nie poradziło sobie wczoraj w starciu z Complexity i przegrało dość gładko. “Kowboje” również przegrały swoje spotkanie, a ekipą, która ich pokonała było Heroic. To starcie powinno nam wyłonić, która z drużyn prawdopodobnie będzie zbierała porażki, a która powalczy o coś więcej.

15:30 to godzina startu spotkania zwycięzców wczorajszego dnia. A tymi są zawodnicy Complexity oraz OG. Benjamin “blameF” Bremer i spółka pokonali FunPlus Phoenix. Natomiast OG z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim na czele wygrało z BIG. Pretendentem do zwycięstwa wydaje się CoL, które w minionych dniach jest na fali, a to za sprawą awansu do DreamHacka Masters Spring.

Równo o 19:00 na serwerze zamelduje się BIG i Heroic. Takie zestawienie również będzie ciekawe, a to za sprawą starcia wygranego z przegranym. Na obecną chwilę niemiecka organizacja plasuje się na siódmym miejscu w światowym rankingu HLTV. Z kolei Duńczycy są po zmianach, co spowodowało spadek na aktualnie trzynastą pozycję. 

Harmonogram wtorkowych starć ESL Pro League prezentuje się następująco: 

12:00 | FunPlus Phoenix vs. Renegades – BO3

15:30 | Complexity vs. OG – BO3

19:00 | BIG vs. Heroic – BO3