Respawn.pl

Zmagania w grupie D rozpoczęte! Fenomenalny debiut Nertza w ENCE

Autor: Marcin Kapusta

Guy “Nertz” Iluz zaliczył fenomenalny debiut w barwach ENCE. Międzynarodowy kolektyw pokonał ATK i zanotował pierwsze zwycięstwo w 17. sezonie Pro Ligi!

Wczoraj rozpoczęły się zmagania w ostatniej grupie 17. sezonu ESL Pro League. Udany debiut zaliczył najnowszy nabytek ENCE – Guy “Nertz” Iluz, który okazał się bohaterem w pojedynku z ATK. Runda inauguracyjna zbioru D przyniosła również ogromne zaskoczenie, ponieważ chińska formacja Rare Atom sensacyjnie zdominowała Liquid.

W ramach pierwszego spotkania na serwerze zameldowały się Spirit i Astralis. Od samego początku to Rosjanie narzucali tempo gry, czego owocem było zwyciężenie w jednostronny sposób Ancienta wynikiem 16:4. Na Mirage’u oglądaliśmy bardziej zacięte starcie, jednak Ihor “w0nderful” Zhdanov i spółka nie mieli większego problemu z domknięciem całej serii, triumfując na drugiej mapie 16:11. Równolegle Natus Vincere podejmowało forZe. Miano faworytów dzierżyli podopieczni Andrija “B1ad3a” Gorodenskiya. I początkowo faktycznie realizował się przewidywany scenariusz, wszak wygrali oni pierwszą lokację w stosunku 16 do 11. Później kolektyw Vladislava “Krada” Kravchenka wyrównał bilans, zabezpieczając Ancienta 16:14. Decydującą areną zostało więc Inferno, które od samego początku było bardzo wyrównane. Ostatecznie to beniaminek przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść, spychając NAVI do dolnej drabinki grupy.

W drugiej parze inauguracyjnego dnia grupy D Liquid zmierzyło się z Rare Atom, natomiast ENCE rywalizowało z ATK. Oczekiwano, że zespół Jonathana “EliGe-a” Jablonowskiego zmiażdży chińską drużynę, która jest drugim najniżej notowanym uczestnikiem 17. sezonu ESL Pro League. Niemniej role się odwróciły, bowiem to Andrew “Kaze” Khong i jego koledzy sprawili ogromną sensację, dominując Liquid na dwóch mapach (Inferno 16:11, Overpass 16:3). Z kolei ENCE nie zawiodło, a Guy “Nertz” Iluz zaliczył świetny debiut pod banderą fińskiego klubu. To właśnie Izraelczyk najbardziej wyróżniał się pod względem indywidualnym spośród wszystkich swoich kolegów. W trzymapowej serii wypracował rating na poziomie 1.31.

Wczorajsze wyniki grupy D
  • Russia Spirit 20 Astralis Denmark (Ancient 16:4, Mirage 16:11)
  • Russia forZe 21 Natus Vincere Ukraine (Overpass 11:16, Ancient 16:14, Inferno 16:11)
  • China Rare Atom 20 Liquid Stany Zjednoczone USA (Inferno 16:11, Overpass 16:3)
  • Europe ENCE 21 ATK Europe (Anubis 16:6, Vertigo 14:16, Ancient 16:9)

Astralis vs NAVI hitem drugiego dnia grupy D

Rozgrywki w ramach drugiego dnia grupy D Pro Ligi otworzą rosyjskie derby pomiędzy forZe, a Teamem Spirit. O godzinie 16:00 na serwerze zamelduje się Paweł “Dycha” Dycha i jego ENCE. Paczka strzelca znad Wisły podejmie Rare Atom, czyli pogromców Liquid. Jeżeli wspominamy już o Liquid, to amerykańska formacja zawalczy z ATK o 19:30. Równolegle odbędzie się hitowy pojedynek z udziałem Natus Vincere i Astralis.

  • 12:30 – Russia forZe vs Spirit Russia | BO3
  • 16:00 – Europe ENCE vs Rare Atom China | BO3
  • 19:30 – Stany Zjednoczone USA Liquid vs ATK Europe| BO3
  • 19:30 – Ukraine Natus Vincere vs Astralis Denmark | BO3