Respawn.pl

Zmiana w mistrzowskim składzie. Acend zmienia dwóch zawodników

Autor: Aleksander Kurcoń
acend-zeek-vct

Do sporych roszad w składzie doszło w Acend. Mistrzowie świata w Valoranta pożegnali się z BONECOLDEM i Kilesem. W ich miejsce dołączyli vakk i MONSTEERR.

W grudniu najlepszy zespół na świecie, w 2022 rok to ciągłe turbulencje w kadrze Acend. Przez ostatnie tygodnie kibice mogli nastawić się na zmiany. Jeszcze w marcu organizacja usadziła na ławce Santeriego “BONECOLD” Sassiego. Z kolei początkiem kwietnia na ławce wylądował Vladyslav “Kiles” Shvets. Co ciekawe organizacja jeszcze w lutym przedłużyła ze wszystkimi zawodnikami kontrakty. Jak widać w dwóch przypadkach nie było to konieczne.

Ostatecznie 28 kwietnia Acend pożegnało się z Finem i Ukraińcem. BONECOLD najprawdopodobniej trafi do Teamu Vitality razem z Polakiem Kamilem “baddyG” Graniczką, z kolei Kiles został sprzedany do Giants Gaming. Kto przyszedł na ich miejsce?

Do drużyny starxo i zeeka dołączyła dwójka młodych, utalentowanych zawodników. To Vakaris “vakk” Bebravicius i Ondrej “MONSTEERR” Petru. Pierwszy z nich ma 21 lat i przez ostatnie 14 miesięcy grał dla Teamu Vitality. Wcześniej z kolei grał w zespole nolpenki, gdzie był partnerem zeeka i cNeda. Z kolei MONSTEERR ma zaledwie 17 lat, pochodzi z Czech i ostatnio był związany z Teamem Giants. Wcześniej z kolei grał dla Teamu Heretics, gdzie przeciął się z Patrykiem “Patitek” Fabrowskim i LDN UTD.

Nowy skład Acend na razie przygotowuje się do rozgrywek EMEA Stage 2 Challengers. Turniej rozpocznie się 13 maja i będzie bezpośrednią drogą kwalifikacji do Masters. Z tego powodu przygotowanie się do niego jest kluczowe na kolejną część sezonu. W mistrzowskim zespole pozostali tym samym jedynie starxo, zeek i cNed. Dwóch ostatnich w przeszłości grało już z vakkiem, więc można podejrzewać, że proces adaptacji nowych zawodników nie potrwa zbyt długo.

Nowy skład Acend:

  • mini flag icon of Poland Patryk “starxo” Kopczyński
  • mini flag icon of Poland Aleksander “zeek” Zygmunt
  • mini flag icon of Turkey Mehmet “cNed” Yagiz Ipek
  • mini flag icon of Lithuania Vakaris “vakk” Bebravicius
  • mini flag icon of Czech Republic Ondrej “MONSTEERR” Petru