Respawn.pl

Zmiana w Team Liquid

Autor: Sergiusz Lelakowski

Team Liquid to drużyna, która miała bez problemu sięgnąć po najwyższe trofea na amerykańskiej scenie CS:GO po zakończeniu współpracy z Denial eSports. Czas pokazał, że jest to drużyna silna, lecz nie najsilniejsza. Amerykanie zakończyli 18. sezon ESEA na 6. pozycji z bilansem 9-7, co nie pozwoliło im na zakwalifikowanie się na LANowe finały. Jeszcze gorzej poszło im w lidze CEVO, gdzie zakończyli rozgrywki na przedostatnim miejscu. Jedyną rzeczą, która mogła im się udać było zakwalifikowanie się na ESL One Katowice, lecz podczas kwalifikacji offline musieli pogodzić się z dwiema porażkami.

Takie wyniki musiały pociągnąć za sobą pewne konsekwencje, więc postanowiono sięgnąć po nowego, młodego i dość doświadczonego zawodnika, który wcześniej prezentował organizację eLevate. Nowym zawodnikiem Team Liquid został Jonathan “EliGE” Jablonowski. Został on wykupiony z poprzedniej organizacji i była to bezproblemowa transakcja. Włodarze eLevate życzą mu szczęścia i sukcesów w nowej drużynie, a sami ujawnią nowego zawodnika w ciągu kilku nadchodzących dni. Jablonowski zastąpi w składzie Keitha “NAF” Markovica, którego postanowiono przesunąć na pozycję rezerwowego. Jest to dość zaskakująca decyzja, gdyż Markovic po ostatnich finałach ESEA został okrzyknięty jednym z młodych talentów amerykańskiej sceny. Zarząd Team Liquid zapewnia, że rotacja odbyła się w przyjacielskich warunkach i ma ona zwiększyć rywalizację pomiędzy zawodnikami, aby uzyskiwali jeszcze lepsze wyniki.

Jonathan “EliGE” Jablonowski udzielił także krótkiego wywiadu dla teamliquidpro.com, gdzie przyznaje, że gra w ich barwach jest dla niego wielkim wyróżnieniem, gdyż w przeszłości interesował się sceną Starcraft’a 2 i śledził poczynania zawodników swojej aktualnej organizacji.

Team Liquid.GO
—————————-
us Eric “adreN” Hoag
us Nick “nitr0” Cannella
us Jacob “FugLy” Medina
ca Damien “daps” Steele
us Jonathan “EliGE” Jablonowski

ca Keith “NAF” Markovic (sub)
ca Michael “miKnutty” Vitaterna (sub)