Respawn.pl

Zmiana warty w Ninjas in Pyjamas! hampus powraca po przerwie

Autor: Marcin Kapusta

Gehenna Aleksiego “AleksiegoB” Virolainengo w NiP-ie dobiegła końca. Fiński IGL został przesunięty na ławkę rezerwowych!

W wyjściowym składzie Ninjas in Pyjamas doszło do zmiany warty. Hampus “hampus” Poser powrócił do rywalizacji i przejął obowiązki prowadzącego od Aleksiego “AleksiegoB” Virolainena, który wylądował na rezerwie.

Zgadnijcie, kto wrócił? Wchodząc w nowy sezon, hampus ponownie przejmuje obowiązki prowadzącego – wypoczęty i głodny jak nigdy dotąd. Jesteśmy naprawdę dumni, że pracowaliśmy system, który może zaspokoić potrzebę gracza. Naprawdę cieszymy się, znowu widząc hampusa w formie. Ta zmiana oznacza również, że Aleksib wylądował na ławce rezerwowych. W ciągu ostatnich dwóch sezonów pomógł nam zbudować potrzebną strukturę zespołu, która będzie nam służyć w przyszłości. Jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzony czas. Powodzenia, Aleksi!” – oświadczył zarząd Ninjas in Pyjamas za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Hampus pod koniec stycznia bieżącego roku odsunął się w cień z powodu problemów natury zdrowotnej, a w jego buty wszedł były reprezentant Astralis – Kristian “k0nfig” Wienecke. Na początku czerwca COO szwedzkiej organizacji Jonas Gudersen na łamach HLTV przyznał, że 24-latek jest gotowy na powrót do CS-owej rywalizacji.

Aleksib i kolejny nieudany epizod

Aleksib dołączył do skandynawskiego klubu we wrześniu 2022 roku, wchodząc w buty Nicolasa “Plopskiego” Gonzaleza Zamory. Nie był to jednak zbyt owocny okres. Pod jego przewodnictwem drużyna niejednokrotnie zaliczyła bolesne porażki na arenie międzynarodowej. De facto jej jedynym większym osiągnięciem było dotarcie do półfinałów jesiennych finałów BLAST Premier 2022. Sam Aleksib prezentował bardzo chwiejną formę indywidualną.

Aktualny skład Ninjas in Pyjamas wygląda następująco:

  • Sweden Fredrik “REZ” Sterner
  • Sweden Ludvig “Brollan” Brolin
  • Denmark Kristian “k0nfig” Wienecke
  • Ukraine Danyło “headtr1ck” Walitow
  • Sweden Hampus “hampus” Poser
  • Sweden Daniel “djL” Narancic (trener)