Respawn.pl

Strona główna » Zmiany w OpTic Gaming

Zmiany w OpTic Gaming

Autor: Sergiusz Lelakowski

Włodarze północnoamerykańskiej organizacji OpTic Gaming ogłosili wczoraj na swojej oficjalnej stronie informację o zmianie w składzie ich dywizji CS:GO. Drużyna rozstała się z Shahzebem “ShahZaM” Khanem a na jego miejsce przyjęto hiszpańskiego zawodnika Óscara “mixwella” Cañellasa.

mixwell” przez ostatnie 5 miesięcy reprezentował barwy gBots eSpots Club. Zawodnik kilka dni temu umieścił na twitterze zdjęcie z pokładu samolotu a następnie selfie z lotniska w Kanadzie co rozpoczęło lawinę spekulacji na temat jego ewentualnego transferu. Jak się dziś okazało słusznie.

https://twitter.com/m1xwell/status/719990475810336768

Co ciekawe jeszcze na kilka godzin przed pojawieniem się oficjalnego komunikatu o transferze “mixwell” rozegrał spotkanie ze swoją już było drużyną w ramach barażów o awans do ESEA Premier. Ich przeciwnikiem był szwedzki Team Property i mimo, że gBots wygrało pierwszą mapę to postanowili poddać ten mecz. Nie wiemy co dokładnie było przyczyną takiej decyzji.

OpTic Gaming w najbliższym czasie weźmie udział w ELEAGUE, LANowej lidze z pulą nagród 1 200 000$! I mimo, że drużyna nigdy nie imponowała specjalną formą to w rozgrywkach ESL Pro League po 18 spotkaniach zajmują drugie miejsce co daje im bardzo duże szanse na awans na finały offline.

Shahzeb “ShahZaM” Khan poinformował na twitterze, że chciał pozostać w drużynie ale decyzja nie należała od niego. Nie wiemy jeszcze jakie plany na przyszłość posiada zawodnik.