Respawn.pl

Zmiany w FURII oficjalnie stają się faktem! FalleN coraz bliżej?

Autor: Marcin Kapusta

Ostatnie medialne doniesienia zostały potwierdzone. FURIA Esports szykuje miejsce na przybycie Gabriela “FalleNa” Toledo!

Miesiąc temu w kuluarach pojawiły się pierwsze informacje o tym, że FURIA zamierza zakontraktować legendarnego Gabriela “FalleNa” Toledo. Wszystko wygląda na to, że organizacja szykuje dla niego miejsca w wyjściowym składzie, wszak dziś oficjalnie zakończyła współpracę z dotychczasowym snajperem, Rafaelem “saffee” Costą. Za burtą znalazł się również Andre “drop” Abreu.

Cudowne dziecko, które będzie miało nasze niekończące się wsparcie. Stawiając czoła wyzwaniu gry w najlepszej brazylijskiej drużynie w wieku 17 lat, drop dał z siebie wszystko […] To była wielka przyjemność dzielić z Tobą ten czas saffee. Wspólnie stawialiśmy czoła wszystkim wyzwaniom, a najtrudniejsze wyzwania zamieniliśmy w niezapomniane chwile. Dziękujemy!” – poinformowali przedstawiciele FURII Esports w mediach społecznościowych.

Zasłużony wychowanek traci angaż

drop to wychowanek FURII, wszak w jej akademii stawiał swoje pierwsze poważne kroki na scenie esportowej. Angaż w nominalnym składzie otrzymał w sierpniu 2021 roku, mając wówczas zaledwie 17 lat. Z kolei saffee dołączył pięć miesięcy później, tj. na początku 2022 roku. Utożsamiając się z brazylijską formacją, sięgnęli po mnóstwo osiągnięć. Do najważniejszych należy triumf w IEM Fall 2021 NA, wywalczenie wicemistrzostwa ESL Challenge February 2022 oraz dotarcie do półfinałów Majora IEM Rio de Janeiro 2022, rozgrywanego przed rodzimą publicznością.

Ten ostatni sezon nie potoczył się w taki sposób, jaki sobie wyobrażaliśmy. Pomimo wszystkich wzlotów i upadków, jako zespół dotarliśmy do najważniejszego etapu naszych dotychczasowych karier, jakim był Major w Rio. Widok całego tłumu naszych rodaków, kibicujących nam z całego serca to niesamowite uczucie, które zapamiętam do końca życia.” – stwierdził saffee. “Chcę podziękować za każdą sekundę spędzoną u boku tych chłopaków, którzy mnie przyjęli i nauczyli w zasadzie wszystkiego, co wiem dzisiaj o Counter-Strike’u. Dziękuje Panowie za każdy śmiech, każdą łzę, każdą rozmowę, każdy mecz, każdą spędzoną chwilę razem. Poważnie? Nie wiem, co by się ze mną stało, gdybyście nie dali mi szansy. Dziękuję za zmianę mojego życia, za to, że staliście się moją rodziną.” – oświadczył w sentymentalnym stylu drop.

Szufla na brazylijskim podwórku

Szufla rozkręciła się na dobre nie tylko  Europie, ale także w Brazylii. Oprócz zmian w FURII, wczoraj paiN Gaming oficjalnie potwierdziło rozstanie z Wesleyem “hardzao” Lopesem. Na horyzoncie szykują się również rewolucje w szeregach MIBR i Imperial eSports. Jeżeli wierzyć ostatnim doniesieniom, to saffee i drop znaleźli się w kręgu zainteresowań MIBR jako następcy Henrique’a “HEN1-ego” Telesa oraz Matheusa “Tuurtle’a” Anahaia. Z kolei obecny duet Imperial w postaci Gabriela “FalleNa” Toledo i Marcela “chelo” Cespedesa ma wypełnić wakaty w FURII Esports.

Jeżeli doniesienia znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, skład FURII będzie wyglądał następująco:

  • Brazil Andrei “arT” Piovezan
  • Brazil Kaike “KSCERATO” Cerato
  • Brazil Yuri “yuurih” Santos
  • Brazil Gabriel “FalleN” Toledo
  • Brazil Marcelo “chelo” Cespedes
  • Brazil Nicholas “guerri” Nogueira (trener)