Respawn.pl

Zmiany w GODSENT stają się faktem! Wraca syn marnotrawny

Autor: Marcin Kapusta

GODSENT tragicznie weszło w nowy sezon, ponosząc klęskę w kwalifikacjach do RMR-ów i IEM Chengdu. W obliczu niezadowalających wyników organizacja wdrożyła zmiany kadrowe!

Szwedzki zespół od początku bieżącego roku radził sobie fatalnie na arenie międzynarodowej. Pierwsze poległ w otwartych kwalifikacjach do turnieju RMR przed inauguracyjnym Majorem w Counter-Strike’a, a później nie zdołał awansować do Intel Extreme Masters Chengdu. Passa porażek przelała czarę goryczy, ponieważ organizacja postanowiła wdrożyć zmiany kadrowe. Jej trykot ponownie założył Alfred “RuStY” Karlsson, stając się następcą 19-letniego Kalle’a “Ro1fa” Johanssona.

Krótka, lecz udana przygoda Ro1fa

Ro1f zasilił szeregi rodzimego klubu pod koniec października minionego roku, wchodząc w buty Erika “ztra” Gustafssona. Pod jego banderą zdołał zwyciężyć DreamHack Winter 2023 BYOC, a także wywalczyć wicemistrzostwo jedenastego sezonu European Pro League oraz Svenska Cupen 2023. Niemniej jego postawa indywidualna pozostawiała do życzenia. Podczas tego krótkiego epizodu zanotował rating 0.97, będąc pod tym względem najgorszym zawodnikiem GODSENT na równi z prowadzącym Maikilem “Goldenem” Selimem.

Miło było rywalizować u Waszego boku. Wszystko skończyło się za szybko, ale szanuję tę decyzję i życzę najlepszego w przyszłości. Oznacza to, że rozpoczynam okres wolnej agentury. Nadal jestem naprawdę głodny sukcesów i zmotywowany do gry. Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij mi wiadomość prywatną” – zakomunikował Ro1f za pośrednictwem platformy X.

Syn marnotrawny wraca do GODSENT

RuStY powraca do organizacji GODSENT, którą reprezentował w pierwszej połowie 2023 roku. Na początku czerwca stracił angaż w wyjściowej piątce, a we wrześniu podpisał kontrakt z Metizport. W szwedzkiej drużynie nic nie zdołał jednak osiągnąć i po zaledwie trzech miesiącach zakończył ten epizod.

Aktualny skład GODSENT wygląda następująco:

  • Sweden Nicolas “Plopski” Gonzalez-Zamora
  • Sweden Maikil “Golden” Selim
  • Sweden Sean “eraa” Knutsson
  • Sweden Jonatan “bobeksde” Persson
  • Sweden Alfred “RuStY” Karlsson
  • Sweden Kevin “Kevve” Bohlin (trener)

Podopieczni Kevina “Kevve” Bohlina już za nieco ponad tydzień (tj. 18 stycznia) rozpoczną zmagania w 48. sezonie ESEA Advanced Europe. Nie znamy jeszcze szczegółów turnieju, w tym harmonogramu spotkań, ale na linii startu zameldują się m.in. MOUZ NXT, Rebels Gaming, 9Pandas, Permitta Esports, Endpoint, ex-Anonymo Esports oraz los kogutos.