Respawn.pl

Zmiany w HAVU Gaming! Z drużyną rozstał się finalista Majora

Autor: Marcin Kapusta

Jani “Aerial” Jussila zakończył współpracę z HAVU Gaming po ponad dwuletnim pobycie w rodzimym klubie. Rozstanie nastąpiło z powodu problemów natury zdrowotnej!

Od początku bieżącego roku w szeregach HAVU Gaming dochodzi do ciągłych zawirowań kadrowych. Na przełomie stycznia i lutego z fińskim klubem rozstali się Jarrko “spargo” Rahja, Joonas “doto” Forss oraz Jesse “zehN” Linjala. Miesiąc temu powstałe wakaty wypełnili Jussi “Airax” Airkasinen, Matias “Banjo” Kivisto i Otto “ottoNd” Sihvo. Niemniej dziś wyjściowa piątka została ponownie zdekompletowana za sprawą odejścia finalisty katowkicego Majora z 2019 roku, Janiego “Aeriala” Jussila.

Zdecydowałem się opuścić skład HAVU z powodu wieloletnich problemów ze snem. Uważam, że obecnie niemożliwe jest osiągnięcie sukcesu. Poziom profesjonalnego CS-a jest obecnie bardzo wysoki i nie da się go utrzymać, śpiąc zaledwie kilka godzin dziennie. Nie zamierzam aktywnie rywalizować na scenie esportowej, zanim nie rozwiążę swoich problemów ze snem. Życzę moim teammatom powodzenia w przyszłości” – oświadczył Aerial.

29-latek przywdział trykot HAVU Gaming na początku stycznia 2021 roku, łącząc tym samym CS-owe ścieżki z Samiego “xseveNa” Laasanena. To właśnie wokół dwóch wicemistrzów Majora budowane były nowe kolektywy. Utożsamiając się z rodzimą organizacją, Aerial zanotował kilka znaczących osiągnięć. Mowa m.in. o zwyciężeniu drugiej odsłony Snow Sweet Snow czy dotarciu do finałów pierwszej edycji Pinnacle Cup i CCT North Europe Series #2.

W buty Aeriala wejdzie dotychczasowy reprezentant JANO Esports, Olli “sLowi” Pitkanen. Co ciekawe, 27-latek miał już okazję reprezentować barwy HAVU w latach 2018 – 2022.

Aktualny skład HAVU Gaming wygląda następująco:

  • Finland Sami “xseveN” Laasanen
  • Finland Otto “ottoNd” Sihvo
  • Finland Jussi “Airax” Airaksinen
  • Finland Matias “Banjo” Kivisto
  • Finland Olli “sLowi” Pitkanen
  • Finland Mikko “xartE” Valimaa (trener)