Respawn.pl

Zmiany w Liquid? EliGe na wylocie, Bułgar i Rosjanin na celowniku

Autor: Marcin Kapusta

W internecie pojawiły się szalone raporty odnośnie przyszłości Teamu Liquid. Organizacja planuje zatrudnić Rosjanina i Bułgara!

Po szybkim odpadnięciu z IEM Dallas 2023, Nick “nitr0” Cannella zakończył karierę profesjonalnego gracza CS:GO. Tym samym w wyjściowym składzie Liquid powstał wakat na pozycji prowadzącego. Powołując się na źródła znanego insidera Aleksieja “OverDrive’a” Birukowa i redakcji Dust2.us, w szeregach amerykańskiej organizacji szykuje się ogromna rewolucja kadrowa. W jej kręgu zainteresowań znaleźli się bowiem Robert “Patsi” Isjanow oraz Aleks “Rainwaker” Petrow. Ponadto zarząd chce sprzedać wieloletniego członka TL, Jonathana “EliGe’a” Jablonowskiego.

Bułgar i Rosjanin na celowniku Liquid?

Patsi ma zaledwie 19 lat, a już może poszczycić się bogatym CV. Wszystko za sprawą epizodu w Teamie Spirit, który trwa od lutego 2022 roku. Pod banderą rodzimego klubu sięgnął m.in. po tytuły mistrzowskie DreamHack Open January 2021 Europe, FiReLEAGUE 2022 Global Finals i szóstej odsłony Malta Vibes Knockout Series, a także sensacyjnie wraz z kolegami dwukrotnie dotarł do Fazy Mistrzów turniejów rangi Major – w Antwerpii (półfinał) i Rio de Janeiro (ćwierćfinał). Niemniej od początku bieżącego roku wschodnioeuropejski kolektyw zmaga się z ogromnym regresem i okresem sukcesowej posuchy. Obrazuje to spadek Spirit w światowym notowaniu HLTV – w marcu formacja okupowała 12. miejsce, a obecnie plasuje się poza TOP30.

Jeżeli chodzi o zakontraktowanie Patsiego, to sprawa wcale nie jest taka łatwa i klarowna. Spirit zażądało za swojego riflera okrągłe 100 tysięcy dolarów, a sam zawodnik pochodzi z Rosji, co może mu utrudnić podróże po krajach, które nałożyły sankcje na reżim Kremla i obywateli państwa-agresora za inwazję na Ukrainę.

Kolejnym z kandydatów do przywdziewania trykotu Liquid jest aktualny reprezentant 500 Esports, Aleks “Rainwaker” Petrow. 22-latek dotychczas rywalizował na rodzimym podwórku, ale mimo to nie może narzekać na brak osiągnięć. Utożsamiając się z drużynami pokroju SKADE, FATE czy wcześniej wspomniane 500, Rainwaker zwyciężył kilkanaście internetowych  eventów. Do najważniejszych należą: dwa wydarzenia z serii Elisa Invitational i EDC, trzecia edycja Pinnacle Cup oraz pierwszy sezon REPUBLEAGUE.

Szykuje się kres legendarnej współpracy?

W kuluarach chodzą informacje, że Jonathana “EliGe’a” Jablonowskiego czeka czarny scenariusz. Zarząd miał bowiem podjąć decyzję o sprzedaniu najlepszego amerykańskiego gracza CS:GO. Jeżeli doniesienia okażą się prawdziwe, zakończy się owocna ośmioletnia współpraca pomiędzy obiema stronami.

EliGe zasilił szeregi Liquid w marcu 2015 roku, czyli dwa miesiące po wejściu organizacji na scenę CS:GO. Dzięki swojej konsekwencji i stabilnej formie indywidualnej, 25-latek zawsze zachowywał posadę w wyjściowej piątce, pomimo niejednych roszad i restrukturyzacji dywizji. Podczas pobytu Amerykanin wraz z kolegami świętowali liczne sukcesy, a w 2019 roku zdominowali międzynarodową scenę. Ich łupem padło kilkanaście prestiżowych turniejów, w tym IEM Sydney 2019, DreamHack Masters Dallas 2019, dziewiąty sezon ESL Pro League, ESL One Cologne 2019 oraz BLAST Pro Series Los Angeles 2019. Ponadto w rekordowym czasie zwyciężyli drugą odsłonę cyklu Intel Grand Slam, inkasując milion dolarów.

Jeżeli plotki potwierdzą się, skład Liquid będzie wyglądał następująco:

  • Canada Keith “NAF” Marković
  • Stany Zjednoczone USA Josh “oSee” Ohm
  • Latvia Mareks “YEKINDAR” Galinskis
  • Russia Robert “Patsi” Isjanow
  • Bulgaria Aleks “Rainwaker” Petrow
  • Canada Damian “daps” Steele (trener)