Respawn.pl

Zmiany w MIBR! WOOD7 i Tuurtle wstępują w szeregi brazylijskiej organizacji

Autor: Krzysztof Sarna

Aktualnie nadal toczy się walka o awans na PGL Majora, który odbędzie się w Sztokholmie. Są jednak i takie formacje, które już wiedzą, że nie zagrają na imprezie wspieranej przez Valve, wszak słabo im poszło w turniejach RMR. Do jednej z tych drużyn należy MIBR. Organizacja z Brazylii zdecydowała się na zmiany w swoim składzie. Na okres próbny do niej trafili Adriano “⁠WOOD7⁠” Cerato oraz Matheus “⁠Tuurtle⁠” Anhaia.

Jak nie idzie, to dokonuje się zmian i to raczej nikogo nie powinno w obecnych realiach już dziwić. MIBR postanowiło przesunąć na ławkę rezerwowych dwóch zawodników, a tymi okazali się Gustavo “⁠yel⁠” Knittel wraz z Brunem “⁠shz⁠” Martinellim. Wydaje się, że organizacja zachowała się rozsądnie, ponieważ nie zakontraktowała od razu nowych zawodników, a jedynie przygarnęła ich w ramach okresu próbnego. 

Podopieczni Alessandro “Apoki’ Marucciego na pewno nie radzą sobie tak, jak sami by chcieli. Brazylijczycy w tym roku wygrali jedynie jeden turniej, a był nim pierwszy sezon CBCS Elite League. Natomiast we wszystkich ważnych zmaganiach, jak cs_summit 7, IEM Katowice, trzynasty sezon ESL Pro League, IEM Cologne czy BLAST Premier: Fall Groups była po prostu klapa. Na Intel Extreme Masters Fall Made In Brazil zajęło trzecie miejsce. W ostateczności w rankingu RMR MIBR uplasowało się na drugiej lokacie. Drużynie zabrakło dokładnie 101 punktów do pierwszego Sharks Esports.

Takie rezultaty spowodowały, że włodarze drużyny postanowili powiedzieć: “dość”. Na ten moment w szeregi formacji wkroczą WOOD7 oraz Tuurtle, którzy dotychczas rywalizowali pod banderą Bravos Gaming. Bieżący rok nie był dla nich słaby, ponieważ udało im się co nieco osiągnąć. Mówimy tu chociażby o wygraniu drugiego sezonu CBCS Elite League, czwartego sezonu La Liga: Sur Pro Division – Apertura. Dwójka graczy z kraju kawy zaprezentowała się nawet w ostatnich kilku dniach ze świetnej strony, ponieważ sięgnęła po triumf na IEM Fall w regionie Ameryki Południowej. Jednak zajęli oni trzecie miejsce w rankingu HLTV, a dla tego regionu przewidziano tylko jedno miejsce na Majorze. 

Made in Brazil już dziś uda się do Europy po to, by przygotować się do nadchodzącego BLAST Premier Fall Showdown. W turnieju tym spotkamy się z drabinką pojedynczej eliminacji, a same spotkania rozgrywane będą w formacie BO3. Na szesnaście drużyn, które rywalizować będą w tych zmaganiach przewidziano tylko dwa miejsca na BLAST Premier Fall Final. WOOD7 i Tuurtle nie będą mieli łatwego debiutu, wszak na dzień dobry ich przeciwnikiem będzie Complexity Gaming. Spotkanie to zostało zaplanowane na wtorek, 12 października. Początek nastąpi o godzinie 18:00. 

W tej sytuacji skład MIBR prezentuje się następująco:
  • Marcelo “⁠chelo⁠” Cespedes
  • Ricardo “⁠boltz⁠” Prass
  • Raphael “⁠exit⁠” Lacerda
  • Adriano “⁠WOOD7⁠” Cerato – okres próbny
  • Matheus “⁠Tuurtle⁠” Anhaia – okres próbny
  • Alessandro “⁠Apoka⁠” Marcucci – trener
  • Gustavo “⁠yel⁠” Knittel – ławka rezerwowych
  • Bruno “⁠shz⁠” Martinelli – ławka rezerwowych