Respawn.pl

Zmiany w MOUZ wdrożone! Wychowanek na rezerwie

Autor: Marcin Kapusta

MOUZ rozpoczęło wdrażanie zmian kadrowych w szeregach dywizji CS:GO. Na rezerwie znalazł się wychowanek organizacji!

Ostatnie informacje w kuluarach sugerowały, że w MOUZ dojdzie do przetasowań na pozycjach prowadzącego i nominalnego snajpera. Z zespołem łączeni byli bowiem Kamil “siuhy” Szkaradek i Abdul “degster” Gasanow. Niemniej wszystko wskazuje na to, że zarząd organizacji szykuje głębszą restrukturyzację, wszak dziś angaż stracił Jon “JDC” de Castro.

Wraz z dniem dzisiejszym JDC zostaje przesunięty na ławkę rezerwową. Dziękujemy Jon za cały wysiłek włożony w MOUZ NXT i MOUZ. Życzymy Ci wszystkiego najlepszego w przyszłości.” – poinformowano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Wychowanek za burtą

JDC swoje pierwsze poważne kroki w świecie esportu stawiał w akademii MOUZ NXT, która okazała się wielkim sukcesem. Młodzi adepci zdominowali przecież cykl rozgrywek WePlay! Academy League, aż czterokrotnie wznosząc w górę puchar. W szczytowym momencie plasowali się wyżej w światowym notowaniu HLTV niż nominalna piątka MOUZ. Pięcie się w rankingowych szczeblach i ciągły progres spowodowały, że wychowankowie otrzymali szansę gry na wielkiej scenie. Obrazuje to fakt, że dotychczas w głównym składzie MOUZ występowało aż czterech członków pierwotnej akademii  – trzech graczy oraz trener.

JDC pod banderą niemieckiej organizacji sięgnął m.in. po wicemistrzostwo w Global Esports Tour Dubai 2022 i IEM Dallas 2022, a także sensacyjnie dotarł do półfinałów Majora IEM Rio de Janeiro. Podczas pobytu 23-latek zanotował rating na poziomie 0.99, zaś w szczytowym momencie międzynarodowy kolektyw stanowił piątą siłę CS-owego świata.

Kulisy rozstania – “O decyzji dowiedziałem się dwa dni temu”

“Dziś zostałem oficjalnie posadzony na rezerwie MOUZ. O decyzji dowiedziałem się dwa dni temu. Mam wiele przemyśleń, ale zawężę je tutaj do najważniejszych. Postaram się być jak najbardziej przejrzysty. Przede wszystkim chcę powiedzieć, że jestem niezadowolony z mojej predyspozycji indywidualnej pod banderą MOUZ, mimo że miałem kilka solidnych turniejów. Mamy wiele wspomnień i zaliczyłem pewne występy, z których jestem dumny, ale dążę do czegoś więcej, czyli do zdobywania tytułów.

 

Żeby było jasne, mimo że na tę decyzję nałożyło się wiele czynników, biorę odpowiedzialność za siebie i za to, że nie mogłem postąpić lepiej niż postąpiłem. Jestem pewien, że wniosłem do drużyny silną mentalność. Wiem, że w wielu przypadkach robiłem dokładnie to, czego ode mnie oczekiwano i starałem się jak najlepiej wypełniać swoją rolę. Ludzie, którzy ze mną pracowali wiedzą, że jestem bezinteresowny, a mój umysł jest zawsze otwarty na opinie.

 

Cały ten epizod wiele mnie nauczył i zrozumiałem, jak chcę podchodzić do rzeczy i grać w CS-a w przyszłości. Mogę otwarcie powiedzieć, że po okropnym występie w Paryżu wiedziałem, że jestem na skraju straty angażu. IEM Dallas był turniejem, który ‘powinien zdecydować’ m mojej pozycji w zespole. Postawiłem sobie za cel rozegranie tego turnieju po swojemu, bez żalu i bez oglądania się za siebie. Podczas tego turnieju dowiedziałem się, jaka jest najlepsza konfiguracja, aby osiągnąć najwyższą wydajność. Biorąc pod uwagę fakt, że wypadłem całkiem dobrze, ta decyzja mnie zaskoczyła. Rozmowy na temat nowego sezonu były już zaplanowane. Niemniej szanuję tę decyzję i życzę nadchodzącemu składowi wszystkiego najlepszego w przyszłości.

 

Jestem niezwykle zmotywowany, aby pokazać swoje umiejętności w nowym zespole. Proszę o kontakt, jeśli chcesz lepiej poznać moją postać. Szukam nowego klubu, który mnie zrozumie i zna moje wartości.

– oświadczył JDC za pośrednictwem obszernego wpisu

Aktualny skład MOUZ wygląda następująco:

  • Australia Christopher “dexter” Nong
  • Hungary Adam “torzsi” Torzsas
  • Slovakia David “frozen” Čerňanský
  • Israel Dorian “xertioN” Berman
  • Denmark Dennis “sycrone” Nielsen (trener)