Respawn.pl

Zmiany w SINNERS! oskar poza drużyną, w jego miejsce forsyy

Autor: Krzysztof Sarna

Chyba mało kto spodziewałby się, że w szeregach SINNERS dojdzie do przetasowań jeszcze przed rozpoczęciem sezonu. A jednak! Na pokładzie czeskiej organizacji zameldował się David “⁠forsyy⁠” Bílý. Jednocześnie barwi formacji wywodzącej się zza naszej południowej granicy nie będzie już bronił Tomáš “oskar” Šťastný.

Międzynarodowa szufla na scenie CS:GO jeszcze trwa, chociaż wydaje się, że powoli zmierza ona ku końcowi. Chyba naprawdę mało kto, poza samymi włodarzami czy zawodnikami klubu spodziewałby się, że w SINNERS dojdzie do modyfikacji. oskar został zastąpiony przez forsy’ego, a więc doszło do zmiany doszło na pozycji snajpera. 

Šťastný do SINNERS dołączył dokładnie 1 grudnia ubiegłego roku. W przeszłości Czech poddawał się międzynarodowym projektom, takim jak chociażby HellRaisers, mousesports czy Sprout. Rating 30-latka w ostatnich dwunastu miesiącach wyniósł 1.17. Mówiąc natomiast o drużynowych osiągnięciach, to udało się dla przykładu zdobyć mistrzostwo Sazka eLEAGUE Fall czy ESEA Premier Season 37. Była już formacja oskara to organizacja, która często zajmowała miejsca w najlepszej trzydziestce światowego rankingu HLTV. Aktualnie również tak jest. Nie był to jednak zespół, który nieustannie był w TOP30, a więc być może stabilność była jednym z tych aspektów, który zadecydował na zmianie. 

oskar mimo swojego wieku jest zawodnikiem o niesamowitych umiejętnościach, który w naszej stosunkowo młodej drużynie objął najważniejszą rolę, a także wniósł bardzo cenne doświadczenie, które pomogło całej drużynie. Tomáš otrzymał bardzo dobrą ofertę od europejskiego zespołu, który go zainteresował, więc zgodziliśmy się negocjować transfer. 

Tak więc mamy oficjalny powód. Nie chodzi o stabilność, czy dyspozycję. Przecież 30-latek prezentował się bardzo dobrze. Nie pozostaje nic innego, jak czekać jedynie na ogłoszenie oskara jako nowego zawodnika europejskiej formacji.

Nowy nabytek czeskiej organizacji to forsyy, który ma dwadzieścia lat. Bílý od 6 lipca 2020 roku był częścią ENTERPRISE esports. Młody snajper nie ma na swoim koncie jeszcze wielkich wyczynów, jednak ostatni okres to przede wszystkim stabilność i całkiem niezłe rezultaty. Mówimy tu o 5-6. miejscu na V4 Future Sports Festival. Na przełomie ostatnich 365 dni młody snajper wypracował sobie rating na poziomie 1.16, zadając średnio na rundę 78.1 obrażeń. 

David ma ogromny talent i wierzę, że stanie się jednym z najlepszych snajperów w regionie Czech i Słowacji podczas gry w SINNERS. Niezwykle ważne było dla nas pozyskanie młodego talentu, który będzie z nami na dłuższą metę, a także z kim będziemy mieli szansę zakwalifikować się na Majora – mówił Moritz Straube, dyrektor generalny SINNERS. 

W tej sytuacji skład SINNERS prezentuje się następująco:
  • Jindřich “⁠ZEDKO⁠” Chyba
  • Adam “⁠NEOFRAG⁠” Zouhar
  • Sebastian “⁠beastik⁠” Daňo
  • Max “⁠SHOCK⁠” Kvapil
  • David “⁠forsyy⁠” Bílý
  • Tomáš “⁠Tomkeejs⁠” Tomka – trener

Na oficjalny debiut odświeżonego składu SINNERS nie będziemy musieli długo czekać. Ten nastąpi już podczas Malta Vibes Knockout Series 5. Turniej ten zaplanowano na 17-27 stycznia. Ponadto czeska formacja wystąpi w czterdziestym sezonie ESL Challenger League.