Respawn.pl

Strona główna » Zmiany w szeregach MAD Lions! Dwóch graczy na rezerwie

Zmiany w szeregach MAD Lions! Dwóch graczy na rezerwie

Autor: Marcin Kapusta

MAD Lions dołączyło do ogromnej szufli na scenie CS:GO. Organizacja przesunęła na rezerwę Volodymyra “Woro2ka” Veletniuka oraz Pere’a “sausola” Solsona Samuella!

Ruchy kadrowe nie są bynajmniej zaskoczeniem, wszak Lwy w ostatnim miesiącu prezentowały się poniżej oczekiwań. Powróciły co prawda do czołowej 30. światowego rankingu HLTV, aczkolwiek nie zdołały awansować do ESEA Premier, kończąc zmagania w dywizji Advanced na 13/16. miejscu. Zdziwienie może budzić natomiast decyzja o przesunięciu na rezerwę Volodymyra “Woro2ka” Veletniuka i Pere’a “sausola” Solsona Samuella, czyli dwóch najbardziej wyróżniających się graczy w zespole. Ukraiński snajper w czasie pobytu w hiszpańskiej organizacji wypracował sobie rating na poziomie 1.16, natomiast jego hiszpański kolega 1.05.

Międzynarodowy skład MAD Lions powstał w marcu 2021 roku, a stery nad nim objął Jakub “kuben” Gurczyński. Pomimo braku doświadczenia, podopieczni polskiego weterana pozytywnie zaskoczyli, wygrywając GameGune 23, Esport Tour Pro Summer 2021 oraz Fantasyexpo EU Champions Fall. Ponadto dotarli do półfinału BLAST Premier Fall Showdown oraz zakończyli DH Open November na najniższym stopniu podium. W pewnym momencie okupowali nawet 21. lokatę na świecie, wyprzedzając w notowaniu m.in. Fnatic, GODSENT oraz Team Dignitas.

Nadal obowiązuje mnie kontrakt z MAD Lions, ale dostałem pozwolenie na zbadanie dostępnych opcji. Jestem bardzo zmotywowany na nadchodzący sezon 2022 i gotowy do intensywnego trenowania. Wszystkie zainteresowany podmioty mogą się ze mną skontaktować za pośrednictwem wiadomości prywatnej lub maila: sausol@prodigy-agency.gg. Chcę podziękować MAD Lions za otrzymaną szansę. Mam nadzieję, że zmiany pomogą zespołowi w przyszłej i długoterminowej wizji.” – oznajmił sausol. “Zdobyłem dosyć spore doświadczenie. Dziękuje organizacji za danie mi szansy, a także również fanom za wsparcie.” – stwierdził z kolei Woro2k.

Aktualny skład MAD Lions wygląda następująco:

  • Justinas “jL” Lekavicius
  •  Thomas “TMB” Bundsbæk
  •  Johannes “b0RUP” Borup
  • Jakub “kuben” Gurczyński (trener)
  •  Volodymyr “Woro2k” Veletniuk (rezerwa)
  • Pere “sausol” Solsona Samuell (rezerwa)