Respawn.pl

Zmiany w sztabie Astralis! Odchodzi analityk i dyrektor sportowy

Autor: Marcin Kapusta

Uszczupliła się kadra szkoleniowa Astralis. Duńska organizacja zakończyła współpracę z dotychczasowym analitykiem i dyrektorem sportowym!

Obecny czas z pewnością nie należy w Astralis dla udanych. Mimo niedawnego triumfu w czwartej odsłonie CCT South Europe Series oraz wicemistrzostwa Brazy Party, duńska drużyna zmaga się z regresem i cały czas zalicza spore potknięcia. Ze względu na niezadowalające wyniki, doszło do przetasowań w kadrze szkoleniowej. Organizacja zakończyła współpracę z dyrektorem sportowym Kasperem Hvidtem i analitykiem sekcji CS:GO Nicolaiem “HUNDENEM” Petersenem.

Kres sześcioletniej, owocnej przygody

Kasper Hvidt to wieloletni reprezentant Danii w piłce ręcznej. Na początku 2017 roku dołączył do Astralis, obejmując rolę dyrektora generalnego organizacji. Pełnione przez niego obowiązki odcisnęły ogromne piętno na wynikach poszczególnych dywizji, szczególnie w CS:GO. W latach 2017-2019 zespół Lukasa “gla1ve’a” Rossandera zdominował światową scenę, zwyciężając kilkadziesiąt prestiżowych turniejów, w tym cztery rangi Major.

Jestem dumny z mojego czasu spędzonego w Astralis. W tej organizacji jest tak wielu dobrych i utalentowanych ludzi, którzy przeżyli zarówno wzloty, jak i upadki. Jestem niezmiernie dumny z osiągniętych wyników i ponad 35 tytułów mistrzowskich. Niemniej napawa mnie smutek, że inicjatywy i zmiany, które wprowadziliśmy w ostatnim okresie, nie przyniosły zamierzonych rezultatów.” – stwierdził Kasper Hvidt.

W Astralis zawsze musimy mieć ambicje, by być najlepszymi. Gracze, fani i partnerzy muszą podchodzić do każdego turnieju z poczuciem, że możemy wygrać, ale nie było tak zbyt długo i dziś ponosimy tego konsekwencje. Nigdy nie jest łatwo pożegnać się z bardzo utalentowanym i kompetentnym kolegą, ale nadszedł czas, aby spróbować czegoś nowego. Kasper jest niemal instytucją, nie tylko w Astralis, ale także w profesjonalnym esporcie. Jego pomysły zdecydowanie miały wpływ na historyczne wyniki drużyny, a dziś wiele z tych metod jest niemal standardami branżowymi. Wraz z graczami i personelem, Kasper zawsze będzie pamiętany jako jeden z tych, którzy pomogli stworzyć legendarną erę Astralis. Jesteśmy mu winni podziękowania za jego wysiłki.” – oświadczył CEO duńskiej organizacji, Anders Hørsholt.

HUNDEN kolejny raz bez pracodawcy

Oprócz Kaspera Hvidta, epizod w Astralis zakończył Nicolai “HUNDEN” Petersen, który od niespełna sześciu miesięcy pełnił rolę głównego analityka sekcji CS:GO. Jego dołączenie do klubu spod znaku czerwonej gwiazdy wywołało sporo kontrowersji ze względu na przeszłość. W lipcu 2021 roku Heroic natychmiast zerwało kontrakt z HUNDENEM, ponieważ ten udostępnił osobie trzeciej folder zawierający materiały strategiczne. Ostatecznie za swoje haniebne czyny został zbanowany przez ESIC na dwa lata. Karę umorzono jednak 5 stycznia 2023 i tego samego dnia stał się członkiem Astralis.

Chciałbym podziękować Nicolaiowi za wspólnie spędzony czas. Nie był to długi okres, ale aby kontynuować naszą pracę, potrzebujemy wprowadzenia innej wizji.” – stwierdził Anders Hørsholt. “Jestem smutny z powodu dzisiejszego odejścia. Nie wywarłem dużego wpływu na drużynę. Po katastrofie w rozgrywkach RMR, w końcu zaczęliśmy pokazywać postępy.” – napisał z kolei HUNDEN za pośrednictwem Twittera.

Aktualny skład Astralis wygląda następująco:

  • Denmark Lukas “gla1ve” Rossander
  • Denmark Nicolai “dev1ce” Reedtz
  • Denmark Benjamin “blameF” Bremer
  • Denmark Christian “Buzz” Andersen
  • Denmark Alexander “Altekz” Givskov
  • Denmark Peter “casle” Ardenskjold (trener)