Respawn.pl

Zmieniony rating w Counter-Strike 2 już zbiera pierwsze żniwa; Astronomiczna strata punktów za przegraną!

Autor: Michał Maćkowski
Counter-Strike 2, CS2

Counter-Strike 2 doczekał się kolejnej aktualizacji, która tylko i wyłącznie o dziwo dotyczyła trybu Premier. Już jednak po aktualizacji ze społeczności dobiegły pierwsze niespodziewane informacje.

Rating w Counter-Strike 2 po zmianach może zszokować graczy

Najnowsza aktualizacja do CS2 przyniosła zmiany w ratingu, którego oczekiwali gracze. Zdobywanie punktów szło graczom bardzo powoli, a wszystko przez otrzymywaną małą ilość punktów za wygranie. Dlatego Valve postanowiło zacząć działać i wprowadziło istotne dla graczy zmiany.

Jak możemy przeczytać w opisie najnowszej aktualizacji, od teraz mecze o utrzymanie lub awans będą pojawiać się co 5000 punktów, czyli kiedy walczymy teoretycznie o awans do ,,innego koloru”. To jednak nie to wzbudziło wśród społeczności ciekawość, a zwiększenie otrzymywanych lub odejmowanych punktów CS Rating. Ma to na celu pomóc w szybszym ustawieniu graczy w odpowiednich dla nich rankingach.

Ponad -3000 punktów rating w Counter-Strike 2 za przegraną

Sprawa od razu wzbudziła wśród społeczności zdziwienie, kiedy to Richard “chay” Seidy, aktualnie zawodnik rezerwowy brazylijskiej drużyny Sharks, wrzucił na swój profil na platformie X interesujące zdjęcie. Jak możemy zobaczyć na zdjęciu, zawodnik za przegraną straciłby ponad 3000 punktów rating w Counter-Strike 2. Dla przykładu przed aktualizacją, aby zdobyć podobną liczbę punktów, trzeba było wygrać około piętnastu spotkań. Aby sprawa była jeszcze ciekawsza, Brazylijczyk, który jest pierwszy w rankingu, za wygraną nie otrzymał ani jednego punktu.

ThourCS, znany wśród społeczności Counter-Strike 2 obserwator, dodał w swoim wpisie, że Valve mogło prowadzić wraz z nową aktualizacją maksymalny do zdobycia rating. To jednak nie zostało potwierdzone przez producenta, lecz w pewnym sensie tłumaczy, dlaczego brazylijski gracz za wygrany mecz otrzymał 0 punktów.