Respawn.pl

Znakomita sytuacja Wisły Kraków na półmetku ESL Mistrzostw Polski

Autor: Aleksander Kurcoń

Za nami cztery kolejki wiosennej edycji ESL Mistrzostw Polski. Do końca fazy grupowej pozostały trzy serie gier, a sytuacja w grupach coraz bardziej się klaruje.

Grupa A

Sytuacja w grupie A jest prosta – Wisła All in! Games Kraków pewnie zmierza po awans do półfinału ESL Mistrzostw Polski. Biała Gwiazda jako jedyna drużyna w lidze wciąż nie przegrała żadnego spotkania. Jej bilans rundowy jest równie imponujący – wynosi 99 do 47. W miniony poniedziałek SZPERO i spółka podkreślili jeszcze bardziej swoją dominację, tym razem wygrywając z x-kom AGO 16:10.

Ciekawiej wygląda sytuacja w środku tabeli, gdzie nadal każdy zespół ma szansę na awans do play-offów. MAD DOG’S PACT i Ungentium zrównały się w tabeli po poniedziałkowych meczach. Od teraz każdy mecz jest niemalże na wagę awansu.

Wyniki ostatniej kolejki:

  • Wisła All in! Games Kraków 16:10 x-kom AGO (Dust 2)
  • Ungentium 11:16 Forsaken (Inferno)
  • MAD DOG’S PACT 16:8 Team ESCA Gaming (Nuke)

Sytuacja w tabeli:

1. Wisła All in! Games Kraków 6-0 17 pkt
2. MAD DOG’S PACT 3-3 9 pkt
3. Ungentium 3-3  9 pkt
4. x-kom AGO 2-4  7 pkt
5. Forsaken 2-4  7 pkt
6. Team ESCA Gaming 2-4  5 pkt

Grupa B

W grupie B paradoksalnie jest więcej odpowiedzi niż w zdominowanej przez Wisłę grupie A. Tutaj z rywalizacji powoli wypadają gracze ThunderFlash, którzy mają na koncie zaledwie 3 punkty. Rozczarowuje także dyspozycja HONORIS, które jest przedostatnie w tabeli. Zaskoczeniem jest zaś dyspozycja zarówno Illuminar Gaming jak i GameAgents – obie drużyny znajdują się na czele grupy.

A jak wyglądała ostatnia kolejka? Anonymo potknęło się w starciu z Impression, co skutecznie może utrudnić Anonimowym walkę o 1. miejsce w tabeli. Również GameAgents mają czego żałować, bo gdyby nie wpadka z ThunderFlash, aktualnie znajdowaliby się na 1. miejscu w tabeli. Tymczasem najlepiej wygląda sytuacja Illuminar, które pokonując HONORIS, śrubuje swój bilans, który obecnie wynosi 4-1.

Wyniki ostatniej kolejki:

  • HONORIS 12:16 Illuminar (Overpass)
  • Anonymo 14:16 Impression (Ancient)
  • ThunderFlash 12:16 GameAgents (Nuke)
  • GameAgents 14:16 ThunderFlash (Vertigo)

Sytuacja w tabeli:

1. Illuminar Gaming 4-1 12 pkt
2. GameAgents 4-3 12 pkt
3. Anonymo Esports 3-3 9 pkt
4. Impression 3-3 9 pkt
5. HONORIS 2-4 6 pkt
6. ThunderFlash 1-3 3 pkt