Respawn.pl

Znamy datę IEM Katowice 2024!

Autor: Krzysztof Sarna
IEM KATOWICE 2024

To już tradycja, że IEM Katowice jest częścią corocznego kalendarza profesjonalnych zmagań Counter-Strike’a. Nie inaczej będzie w przyszłym roku, kiedy to IEM zawita do Spodka po raz dwunasty. Poznaliśmy dokładną datę wydarzenia, które corocznie przyciąga dziesiątki tysięcy fanów.

IEM Katowice 2024 – kiedy się odbędzie?

Intel Extreme Masters Katowice zawita do Spodka po raz dwunasty. Wydarzenie odbędzie się w dniach 31 stycznia – 11 lutego. Główną częścią całego wydarzenia będą oczywiście rozgrywki Counter-Strike’a. O nagrody z łącznej puli miliona dolarów oraz prestiżowe trofeum powalczą 24 zespoły. Oczywiście kluczowe rozgrywki fazy play-off zawitają do świątyni światowego esportu, Spodka. 

Trzy ostatnie dni turnieju, a więc 9-11 lutego zostaną rozegrane na żywo przed publicznością w Spodku. Zespół, który okaże się najlepszy, dołączy do panteonu katowickich mistrzów i na stałe zwiąże się z Hall of Heroes – miejscem, w którym rodzą się legendy, a historia pisze się na oczach pokoleń graczy i fanów z całego świata.

CZYTAJ TAKŻE: Duże awanse Singularity i PGE Turowa w rankingu HLTV

Oprócz głównego turnieju Counter-Strike odwiedzających Spodek czekają liczne atrakcje w dedykowanej strefie targowej – IEM Expo, która w zeszłym roku powróciła jako prawowita część wydarzenia po pandemii. Ponad 8000 metrów kwadratowych przestrzeni wypełnionej aktywnościami, nowościami technologicznymi i gamingowymi, konkursami, a także dodatkowymi turniejami esportowymi ponownie wypełni ściany Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Więcej informacji na temat zaplanowanych atrakcji zostanie ogłoszonych wkrótce. 

IEM Katowice 2024 – bilety

Sprzedaż biletów na IEM Katowice 2024 rozpocznie się 26 września o godzinie 15:00. Szczegóły na temat dostępności cen i biletów znajdują się w tym miejscu.