Respawn.pl

Znamy datę otwartej bety Battlefield 2042!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Electronic Arts i DICE ujawniły dziś, że otwarta beta* gry Battlefield 2042 będzie dostępna
8 października na konsolach Xbox® One, Xbox® Series X i S, PlayStation®4, PlayStation®5 oraz komputerach PC. Członkowie EA Play i osoby, które zamówiły grę w przedsprzedaży, uzyskają dostęp dwa dni wcześniej, 6 października. Wszyscy gracze mogą pobrać grę przedpremierowo 5 października**.

Otwarta beta Battlefield 2042 będzie zawierać kultowy tryb Podboju na mapie Kosmodron, pokazany wcześniej w zwiastunie premierowym gry. Gracze na PC i konsolach nowej generacji będą mogli doświadczyć nowych, epickich bitew dla 128 graczy (64 graczy na PlayStation 4
i Xbox One) w zakrojonym na szeroką skalę trybie Podboju i walczyć o kontrolę nad kluczowymi punktami na mapie.

Podczas bety uczestnicy będą mieli okazję wskoczyć w charakterystyczny dla tej serii tryb Wojny Totalnej jako jeden z czterech unikalnych Specjalistów, z których każdy posiada swój własny styl, specjalizacje i cechy. Gracze będą mogli wcielić się w Borysa, rosyjskiego inżyniera wyposażonego w SG-36; Caspera, pochodzącego z Południowej Afryki eksperta od kamuflażu
i ataków z dużej odległości; Falck, wykwalifikowaną niemiecką żołnierkę wsparcia; oraz Mackaya, kanadyjskiego trapera i nomada wyposażonego w Grapple Gun.

Zlokalizowana w Kourou, w Gujanie Francuskiej, mapa Kosmodron pozwala graczom wziąć udział w wyścigu z czasem w nieprzyjaznych warunkach, walcząc w miejscu, w którym lada moment nastąpi start rakiety. Sektory na tej mapie to budynek montażowy, platforma startowa i łącząca je droga. Podczas rozgrywki w trybie Podboju gracze będą mieli do czynienia
z charakterystycznymi dla serii Battlefield dynamicznymi mapami, zawierającymi zautomatyzowaną sekwencję startu rakiety, możliwość przemieszczania się po linie między wieżami, walkę pojazdów w trudnych warunkach pogodowych, w tym niespodziewane tornado zmieniające przebieg bitwy, oraz wiele innych wyzwań.

Ponadto, w okresie poprzedzającym rozpoczęcie otwartej bety, kontynuowana jest seria wpisów na blogu Battlefield Briefing, a na oficjalnej stronie gry pojawił się nowy blog deweloperski poświęcony postępom i aspektom kosmetycznym w grze. We wpisie omówiono system progresji w Battlefield 2042, powrót wstążek i innych elementów, takich jak Mistrzostwo i Karta Gracza, progresję międzyplatformową oraz opcje kosmetyczne dla Specjalistów. Znajdziecie tam również komentarze deweloperów, w tym projektanta poziomów Kalle Nystroma i głównego projektanta poziomów Shashanka Uchila.

Battlefield 2042 jest już dostępny w przedsprzedaży, a jego premiera w sklepach detalicznych i cyfrowych odbędzie się 19 listopada w cenie 269 PLN na Xbox® One, PlayStation®4 i PC oraz 349 PLN na Xbox® Series X i S oraz PlayStation®5.

Więcej szczegółów na temat gry oraz informacje o zamówieniach przedpremierowych, ofercie EA Play i abonamentach EA Play Pro można znaleźć na stronie gry lub obserwując oficjalne kanały gry w serwisach YouTube, Twitter lub Instagram.

Materiały prasowe z gry Battlefield 2042 znajdziesz na stronie EA Press Portal, a trailer gry pod tym linkiem.

**Czas trwania otwartej bety Battlefield 2042:
● Czas trwania: 5-10 października 2021 r.
○ 5 października: gra możliwa do pobrania
○ 6-9 października: wczesny dostęp (rozpoczyna się 6 października o 9:00 rano)
○ 8-9 października: Otwarta dostępność (rozpoczyna się 8 października o 9:00 rano)
○ 10 października, godz. 9:00: koniec