Respawn.pl

Znamy daty i lokalizacje turniejów RMR w 2024!

Autor: Maks Bartosik

PGL, organizator pierwszego turnieju rangi Major w CS2, ogłosił daty i lokalizacje turniejów RMR. Poznaliśmy także terminy rozegrania otwartych kwalifikacji!

Jesteśmy już coraz bliżej pierwszego turnieju rangi Major w CS2. Co prawda do właściwego turnieju zostały jeszcze ponad trzy miesiące, ale do startu całego systemu kwalifikacyjnego został niecały miesiąc. To właśnie na początku stycznia rozpocznie się chyba nasz ulubiony okres w cs’owym kalendarzu – RMR.

Maraton kwalifikacji RMR na początku roku!

W środę organizator Majora w Kopenhadze, PGL, ogłosiło terminarz systemu kwalifikacyjnego przed Majorem. Ten rozpocznie się tuż po nowym roku – 8 stycznia. Wtedy wystartują pierwsze otwarte kwalifikacje do turnieju RMR. Łącznie będą aż cztery tury otwartych kwalifikacji, a ostatnie odbędą się 14 stycznia.

Zespoły, które wywalczą awans do zamkniętych kwalifikacji, spotkają się w trzech miastach – Bukareszcie, Monterrey oraz Szanghaju. Chodzi rzecz jasna o poszczególne regiony – kolejno Europa, Ameryka i Azja. Zamknięte kwalifikacje do turnieju RMR dla Europy odbędą się w stolicy Rumunii w dniach 14-24 luty.

Zespoły z Azji będą rywalizować w Szanghaju w dniach 26-28 lutego, a amerykański turniej RMR odbędzie się na początku marca w dniach 1-4.

Otwarte kwalifikacje rozegrane zostaną na platformie ChallengerMode. Terminarz i linki do rejestracji znajdziecie poniżej.

Terminarz europejskich otwartych kwalifikacji do RMR:

Europe
Open qualifier #1 (8 stycznia)
Open qualifier #2 (10 stycznia)
Open qualifier #3 (12 stycznia)
Open qualifier #4 (14 stycznia)