Respawn.pl

Znamy grupy europejskiego RMR – 9INE, Heroic, G2 oraz Vitality w jednej grupie

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Europejski RMR zapowiada się dla polskich kibiców pasjonująco, a to wszystko dzięki 9INE i Polakom grającym w międzynarodowych formacjach. Jednak walka o Majora będzie bardzo ciężka, bo grupy nie są sobie równe. 

Jedna polska drużyna i pięciu Polaków w międzynarodowych formacjach. Tak wygląda bilans naszych rodaków na europejskim RMR, jednak nie ma co ukrywać, grupy w jakich rywalizować będą drużyny, nie są sobie równe i tak o to między innymi 9INE czeka niełatwa przeprawa.

Widzisz grupę B europejskiego RMR i mówisz – Śmierć

Trzydzieści dwa zespoły podzielone na dwie grupy powalczą o siedemnaście miejsc na Majorze w Paryżu. Osiem miejsc przypada każdej grupie, z czego drużyny, które uzyskają bilans 2-3 będą walczyć w kwalifikacjach ostatniej szansy, gdzie do zgarnięcia jest ostatni bilet do Paryża. To jednak trzeba przyznać, że grupy europejskiego RMR nie są sobie równe i walka o Majora w grupie B będzie niesamowicie ciężka dla wszystkich.

W grupie B znalazło się 9INE, Monte z Szymon “kRaSnaL” Mrozek oraz ENCE na pokładzie z Pawłem “Dycha” Dychą. To jednak pozostała liczba drużyn naprawdę budzi podziw, bowiem wraz z wymienionymi Polakami walczyć będę między innymi: G2, BIG, Cloud9, Heroic, Vitality czy Astralis. Mówimy tutaj o topowych zespołach, które oglądać możemy na największych turniejach na świecie. Co ciekawe, na początek 9INE najprawdopodobniej zmierzy się z aktualnie najlepszą formacją na świecie, czyli G2.

Drużyny w grupie B na europejskim RMR

9INEMonteENCEHeroic
Cloud9BIGVitalityNinjas in Pyjamas
SpiritG2Eternal FireAstralis
iNationAuroraforZe500

Grupa B > Grupa A – różnica poziomów widoczna

Sytuacja w grupie A wygląda na zdecydowanie łatwiejszą, jeżeli popatrzymy na drużyny. Z Polaków oglądać w tym koszyku będziemy mogli: Macieja “F1KU” Miklasa z OG, Karola “Rallena” Rodowicza z Into the Breach oraz Kamila “Siuhy” Szkaradka z GamerLegion. Poza Polakami w grupie znaleźli się między innymi Outsiders, MOUZ, fnatic, Natus Vincere czy FaZe. Nie ma co ukrywać, wciąż są to topowe zespoły na świecie, jednak jest ich nieco mniej i nie prezentują tak wysokie poziomu jak ekipy z grupy B.’

Drużyny w grupie A na europejskim RMR

OutsidersMOUZfnaticNatus Vincere
FaZeOGInto the BreachGamerLegion
B8SproutBad News EaglesApeks
1WUBFakcibsSAWViperio

Rywalizacja w grupie A rozpocznie się szóstego kwietnia i potrwa cztery dni. Natomiast grupa B walkę o Majora rozegra pomiędzy jedenastym a czternastym kwietnia.