Respawn.pl

Znamy grupy na IEM Dallas. ENCE w grupie śmierci

Autor: Aleksander Kurcoń

IEM Dallas 2022 tuż tuż, tymczasem poznaliśmy grupy w zbliżającym się turnieju. Przypomnijmy, że do Stanów Zjednoczonych lecą gracze ENCE, którzy zagrają tam z Januszem “Snax” Pogorzelskim w składzie.

Na IEM Dallas miała zjawić się sama śmietanka świata CS:GO, jednak zabraknie dwóch ważnych drużyn – Entropiq i Natus Vincere przez problemy z wizą. Taki sam kłopot miał zawodnik ENCE – Spinx – którego zastąpi tym samym Janusz “Snax” Pogorzelski, a samo ENCE zagra z polską flagą, bo posiada aż trzech Polaków w składzie.

Jak wyglądają grupy? 16 drużyn przydzielono do dwóch grup. W każdej z nich zaś ustawiono drużyny w drabinki. Zwycięzca grupy awansuje do półfinału rozgrywek, z kolei miejsca 2. i 3. lądują w ćwierćfinałach. Obowiązują zasady podwójnej eliminacji, by odpaść, trzeba dwa razy przegrać.

ENCE wylądowało w grupie A, gdzie zmierzy się w pierwszej rundzie z MOUZ. Rywal być może nie aż tak wymagający, ale w następnej rundzie będzie czekać ktoś z pary G2 – Movistar Riders, wszystko zależy od wyników. Innym, groźnym rywalem jest FaZe, które na szczęście znalazło się po drugiej stronie drabinki.

Grupa B jest słabsza. Ciekawie zapowiada się pojedynek brazylijskich zespołów – FURII i Imperial. Faworytami do awansu są z kolei gracze Heroic.

Tak wygląda podział na grupy i drabinki w nich:

Grupa A:

  • mini flag icon of European Union MOUZ – mini flag icon of Poland ENCE
  • mini flag icon of European Union G2 – mini flag icon of Spain Movistar Riders
  • mini flag icon of European Union FaZe – mini flag icon of Australia Looking For Org
  • mini flag icon of Denmark Astralis – mini flag icon of France Vitality

Grupa B:

  • mini flag icon of Brazil FURIA – mini flag icon of Brazil Imperial
  • mini flag icon of United States of America Liquid – mini flag icon of Russian Federation Cloud9
  • mini flag icon of Sweden NIP – mini flag icon of Germany BIG
  • mini flag icon of Denmark Heroic – mini flag icon of United States of America  Complexity

Drużyny rywalizują od 30 maja do 5 czerwca o pulę nagród wynoszącą 250 tysięcy dolarów. Turniej odbywa się na LAN-ie, w Dallas.