Respawn.pl

Znamy grupy na MLG Americas Minor

Autor: Sergiusz Lelakowski

MLG opublikowało grupy, które zobaczymy podczas nadchodzącego turnieju MLG Americas Minor. W rozgrywkach weźmie udział tylko 7 zespołów.

Turniej rozpocznie się już w ten weekend. Niestety, niektóre zespoły musiały wycofać się z rozgrywek z różnych przyczyn. AlienTech oraz Operation Kino, czyli dwa brazylijskie zespoły, nie pojawią się w Columbus, Ohio ze względu na problemy z wizami. Brak wiz oznacza zakaz wstępu na terytorium Stanów Zjednoczonych, co oznacza brak możliwości występu na turnieju. Kolejną drużyną, która była zmuszona wycofać się z rozgrywek jest compLexity. Aktualnie w składzie znajduje się jedynie trzech zakontraktowanych graczy, a Hunter “sicK” Mims oraz Ronnie “ryx” Bylicki są jedynie tymczasowymi uzupełnieniami. Ten drugi ogłosił już, że nie zwiąże się z organizacją compLexity po zakończeniu okresu próbnego, gdyż ma inną propozycję, którą chce przyjąć.


Do listy uczestników zostały dodane dwa inne zespoły – Leader-1 oraz EGZ, które również brały udział w walce o dostanie się na główny turniej. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy zawierające trzy oraz cztery drużyny. Faza grupowa będzie rozgrywana w systemie podwójnej eliminacji. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup trafią do drabinki pojedynczej eliminacji, w której mecze będą rozgrywane w trybie best-of-three.

Grupa A Grupa B
OpTic Gaming Leader-1
Obey.Trifecta EGZ
Winterfox SPLYCE
Enemy

 


Pierwszy mecz rozpocznie się w piątek o godzinie 23:00. Będzie to starcie pomiędzy drużynami Enemy oraz EGZ. Zwycięzca MLG Americas Minor wróci do domu bogatszy o 30,000$ i otrzyma bezpośrednie zaproszenie do kwalifikacji offline do major eventu – MLG: Columbus.