Respawn.pl

Znamy już daty PGL CS2 Majora oraz turniejów RMR

Autor: Krzysztof Sarna

Echa wywołane nadchodzącym CS-em w żadnym momencie nie milkną. W ostatnich dniach otrzymujemy coraz więcej informacji w kontekście CS2. Tym razem poznaliśmy już szczegółowe daty poszczególnych etapów pierwszego Majora, a także wyprzedzających go turniejów RMR. 

PGL Major CS2 w Kopenhadze, czyli rezerwujcie czas, bo już wiemy kiedy!

W ostatnim tygodniu Valve rozpieszczało nas wręcz aktualizacjami i informacji dotyczącymi CS-a2. Gdyby tego było mało, twórcy Counter-Strike’a postanowili rozdać kolejną partię bety. Tym razem organizator pierwszego w historii Majora w nowym CS-ie pochwalił się społeczności, w jakich konkretnie dniach i miesiącach rozgrywane będą zawody. Nieco się uśmiechając, wiemy już, do jakiego maksymalnie czasu zostanie wydana nowa gra, a z pewnością będzie to o wiele wcześniej, ponieważ zawodnicy będą musieli się z nią zapoznać, co oczywiście każdy w tym miejscu rozumie. 

CZYTAJ TAKŻE: Xirreth: Zapotrzebowanie na psychologów wzrosło, bo więcej zaczęto mówić o psychologii

Zanim dojdzie do konsumpcji tortu, jaką jest Major, czeka nas oczywiście turniej RMR. Całość została podzielona jak zwykle na trzy regiony. Europę, Azję oraz Amerykę. By wyłonić wszystkich uczestników ze Starego Kontynentu potrzeba będzie aż dziesięciu dni, od 14 do 24 lutego. Następnie do gry o awans na pierwszego Majora CS2 wejdą ekipy z Azji. Te walczyć będą w dniach 26-29 lutego. Na sam koniec do gry włączą się Amerykanie, którzy od 1 do 4 marca toczyć będą boje o bilet do fazy pretendentów.

Harmonogram turniejów RMR prezentuje się następująco:

Europa: 14-24 lutego 2024

Azja: 26-29 lutego 2024

Ameryka: 1-4 marca 2024

Jeśli chodzi natomiast już o to, co najważniejsze, to pierwszy z etapów, a mowa tu o fazie pretendentów wystartuje 17 marca i potrwa do 20 marca. Natomiast walka o awans do play-offów również potrwa cztery dni i zakończy się 24 marca. To, co kibice lubią najbardziej, a więc play-offy – rozegrają się w samej końcówce trzeciego miesiąca roku, a więc 28-31 marca.

Harmonogram PGL CS2 Copenhagen Major prezentuje się następująco:

Faza pretendentów: 17-20 marca 2024

Faza legend: 21-24 marca 2024

Faza mistrzów (play-off): 28-31 marca 2024

Łączna pula nagród pierwszego Majora w CS2 wynosić będzie 1 250 000 dolarów. Bilety na to wydarzenie mają być dostępne w sprzedaży już wkrótce. Faza play-off ma się rozegrać z udziałem publiczności w Royal Arenie w Kopenhadze. Przypomnijmy, że decydująca walka o trofeum i zarazem zapisanie się na kartach historii najnowszego CS-a będzie mieć miejsce w dniach 28-31 marca.