Respawn.pl

Znamy kolejnych uczestników Majora. Dziś mantuu i spółka grają o awans

Autor: Aleksander Kurcoń

Już nie tylko Heroic i BIG, ale także FaZe, forZe i Natus Vincere zagwarantowały sobie wyjazd na PGL Major Antwerp 2022. Dziś o awans gra m.in. OG z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim na czele.

Minął przedostatni dzień turnieju grupy A europejskich kwalifikacji do Majora. Najwięcej powodów do radości miały FaZe, Natus Vincere i forZe. Wszystkie drużyny wygrały decydujące mecze i posiadają bilans 3-1, który uprawnia ich do gry w PGL Major Antwerp. Jak wyglądały poszczególne wyniki?

  • FaZe 2:0 MOUZ
  • Natus Vincere 2:0 Vitality
  • SAW 1:2 forZe

Niewątpliwie hitem dnia było starcie NaVi z Vitality, okraszone pojedynkiem s1mple’a z ZywOo. Górą ostatecznie wyszedł Ukrainiec i jego zespół. NaVi broni tytułu zdobytego w Sztokholmie, brak tego składu na zbliżającym się Majorze byłby ogromnym zaskoczeniem. Teraz Natus Vincere, forZe i FaZe rywalizują o 3. i 4. lokatę w turnieju, które uprawniają do gry w turnieju głównym PGL Major Antwerp. 5. miejsce zaś wyląduje w fazie Challengers.

Wczoraj część drużyn pożegnała się z turniejem. Są to Dignitas, Unique i przede wszystkim fnatic. Brytyjska organizacja poległa 1:2 w starciu z Eternal Fire, Dignitas przegrało 1:2 z Outsiders, a Unique zostało wyeliminowane przez OG. Warto wspomnieć o tym ostatnim zespole, w którym występuje Polak – Mateusz “mantuu” Wilczewski. Początek turnieju dla OG nie był kolorowy, ale obecnie zespół wychodzi na prostą. Spora w tym zasługa mantuu, który gra bardzo dobre zawody. Dziś europejski zespół zagra z Eternal Fire o awans na PGL Major Antwerp 2022 Challengers Stage. Plan na dziś wygląda następująco:

  • 9:00 Vitality – MOUZ
  • 9:00 OG – Eternal Fire
  • 12:45 SAW – Outsiders
  • 12:45 forZe – przegrany FaZe/NAVI