Respawn.pl

Znamy pełną listę uczestników ESL Challenger Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik
ECSTATIC z awansem na ESL Challenger Katowice!

Zakończyły się europejskie zamknięte kwalifikacje do turnieju ESL Challenger Katowice, który odbędzie się na początku czerwca. Ku sporemu zaskoczeniu, awans wywalczyła formacja ECSTATIC!

W rozgrywanych w miniony weekend kwalifikacjach wzięło udział osiem zespołów, a wśród nich były m.in. Ninjas In Pyjamas, Movistar Riders czy BIG. Przebieg kwalifikacji już od samego początku był zaskakujący, bowiem NIP, BIG i Movistar Riders przegrały swoje pierwsze mecze i spadły do drabinki przegranych. W niej najlepsi okazali się Niemcy, którzy pokonali w finale konsolidacyjnym GODSENT 2:0 i awansowali do finału, gdzie czekali na drużynę z górnej drabinki.

A tą okazało się być ECSTATIC. Duńczycy kwalifikacje rozpoczęli od pokonania Movistar Riders 2:1, potem ograli 2:0 węgierskie DomiNation, by w finale górnej drabinki zmierzyć się z GODSENT, które pokonali 2:1. Wielki finał zamkniętych kwalifikacji również poszedł po myśli Nodiosa i spółki, którzy pokonali BIG 2:0 i awansowali na ESL Challenger w Katowicach!

Tym samym znamy już pełną listę uczestników turnieju w Katowicach, który wystartuje szóstego czerwca w studiu ESL. Prezentuje się ona następująco:

Virtus.Pro ENCE
FORZE  paiN Gaming
ECSTATIC Party Astronauts
9z Team Bravado Gaming

W puli nagród turnieju znalazło się 100 tysięcy dolarów, z czego zwycięzca otrzyma połowę i dodatkowo zaproszenie do osiemnastego sezonu ESL Pro League. Osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, których składu jeszcze nie poznaliśmy. ESL Challenger 2023 rozpocznie się 6 czerwca, a wielki finał zaplanowany jest na 9 czerwca.