Respawn.pl

Znamy pierwszego uczestnika zbliżającego się Majora. Wielki powrót

Autor: Aleksander Kurcoń

Nie było ich na PGL Stockholm 2021, ale teraz są pierwszą drużyną, która może oficjalnie o sobie powiedzieć – zagram na Majorze! Mowa o MIBR. Brazylijczycy jako pierwsi zakwalifikowali się do prestiżowego turnieju w Antwerpii.

Trwa pierwszy turniej RMR – w Ameryce Północnej i Południowej.  Po dwóch dniach zmagań znamy pierwszego szczęśliwca, który już może bukować bilety do Belgii. Jest nim brazylijski MIBR. Brazylijczycy przed momentem osiągnęli bilans 3-0, tym samym wychodzą jako pierwsi z grupy. Stało się to dzięki pokonaniu Imperial 2:1. Na dodatek zespół awansował od razu do finału turnieju. Tym samym już teraz wiemy, że w Antwerpii zobaczymy MIBR.

To ważny powrót, bo organizacji zabrakło na ostatnim Majorze w Sztokholmie. Legendarnemu klubowi wieszczono upadek, w końcu miały miejsce liczne zawirowania związane z finalną wersją składu. Ostatecznie ekipa, która gra ze sobą od pięciu miesięcy na tyle dobrze się zgrała, że awansowała jako pierwsza na PGL Major Antwerp 2022.

Na razie nie wiemy, na jakim etapie Majora zobaczymy MIBR. Brazylijczycy wciąż mają szansę na wygranie całego turnieju RMR. W czwartek bowiem zmierzą się ze zwycięzcą pary FURIA – Complexity. Czwartkowe spotkanie zdecyduje o tym, kto awansuje na turniej główny PGL Major, a kto zapewni sobie miejsce w fazie Challengers. Niemniej jednak Brazylijczycy mogą już odetchnąć z ulgą i szukać samolotu i noclegów w Belgii.