Respawn.pl

Znamy rywali Polaków w Fantasyexpo EU Champions Fall!

Autor: Marcin Kapusta
Illuminar

Już 7 września wystartują zmagania w ramach Fantasyexpo EU Champions Fall, czyli turnieju kwalifikacyjnego do BLAST Premier Showdown 2021. Na placu boju zameldują się dwie polskie drużyny!

Na samym starcie warto przypomnieć genezę zaproszenia MAD DOG’S PACT oraz Illuminar Gaming. Obie rodzime formacje otrzymały slota w Fantasyexpo EU Champions poprzez dotarcie do wielkiego finału ostatniego sezonu Polskiej Ligi Esportowej. W niej ostatecznie lepszy okazał się zespół spod znaku Wielkiego Oka, który dziś… już nie istnieje. Niemniej sama organizacja zachowała nagrodę, a jej nowi zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić się w międzynarodowych rozgrywkach. Oskar “oskarish” Stenborowski i spółka zagrają w grupie A, w której znaleźli się także brytyjskie Into The Breach, FunPlus Phoenix oraz podopieczni Jakuba “kubena” Gurczyńskiego z MAD Lions. W tym zbiorze w roli niekwestionowanego faworyta stawiane są Feniksy, okupujące 28. lokatę w światowym rankingu HLTV.

W drugim koszyku znalazło się natomiast MAD DOG’S PACT. Grupowymi rywalami ekipy Pawła “reatza” Jańczaka okazali się uczestnicy trzeciego sezonu Flashpointa, Sprout i DBL PONEY, oraz wyspiarskie Coalesce, które wywalczyło awans do turnieju na drodze eliminacji.

Podział grupowy Fantasyexpo EU Champions Fall wygląda następująco:
Grupa AGrupa B
Polska Illuminar GamingWielka Brytania Into The BreachFrancja DBL PONEYNiemcy Sprout
eu FunPlus Phoenixeu MAD LionsPolska MAD DOG’S PACTWielka Brytania Coalesce

Fantasyexpo EU Champions Fall odbędzie się w dniach 7-9 września i zaoferuje uczestnikom jeden bilet na jesienną edycję BLAST Premier Showdown 2021. Z kolei prestiżowe zmagania z pulą 162 tysięcy dolarów datowane są na 12-17 października.