Respawn.pl

Znamy wszystkich uczestników amerykańskiego RMR; Na Majorze nie zagra uczestnik IEM Katowice

Autor: Michał Maćkowski

Za nami również zamknięte kwalifikacje do RMR w Ameryce, które także przyniosły niespodziankę. Z gry o Majora wypadła już jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji.

Walka o RMR trwała nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. W Ameryce zamknięte kwalifikacje także dobiegły końca i nie ma co ukrywać, już doczekaliśmy się sporej niespodzianki. Tak o to w Paryżu na pewno nie zobaczymy Evil Geniuses, które zajęło ósme miejsce.

Evil Geniuses Majora w Paryżu obejrzy przed telewizorem

Trzeba przyznać, że amerykańska scena CS:GO zaskoczyła w zamkniętych kwalifikacjach do RMR. W Europie aż tak dużej niespodzianki nie dostaliśmy, jednak drużyny za Oceanu zaskoczyły. Walka w północnych amerykańskich kwalifikacjach zakończyły się wykopaniem z rozgrywek Evil Geniuses.

Jako pierwsze awans do RMR dla drużyn z północnych kwalifikacji zapewnili sobie gracze Complexity oraz paiN. Za chwilkę do tego grona dołączyło MIBR, Detonate oraz do tej pory nieznany nam zespół yur. To właśnie ta ekipa w pierwszym meczu w zamkniętych eliminacjach po dogrywce pokonała Evil Geniuses. To jednak szóste, przed ostatnie miejsce premiowane awansem wpadło do ekipy Edgara “MarKE” Maldonado.

Walka o ostatnie miejsce była bardzo ciekawa, bo EG musiało stoczyć bój z TeamOne. Obydwie formacje znacznie mocniej znane są graczom z Europy, lecz tylko jedna z nich mogła awansować dalej. Teoretycznie na papierze przed rozgrywkami jedni z faworytów do awansu, a ostatecznie to tylko Brazylijczycy z TeamOne pojadą do Meksyku bić się na serwerze o awans na paryskiego Majora.

Lista drużyn Amerykańskiego RMR zapełniona

Wiemy już ostatecznie, kto będzie walczył w RMR dla obydwóch Ameryk. O pięć miejsc na Majorze w Paryżu w Meksyku już od piątego do dziewiątego kwietnia powalczy szesnaście zespołów, w tym między innymi zdecydowani faworyci jak FURIA, Liquid, Complexity czy gracze Imperial.

Pełna lista uczestników Amerykańskiego RMR

FURIA Liquid Complexity paiN
Detonate MIBR yut Nouns
Imperial TeamOne BESTIA Fluxo
Flamengo Paqueta Fuscao 1500 00NATION