Respawn.pl

Znamy wszystkich uczestników amerykańskiego RMR; Na Majorze nie zagra uczestnik IEM Katowice

Autor: Michał Maćkowski

Za nami również zamknięte kwalifikacje do RMR w Ameryce, które także przyniosły niespodziankę. Z gry o Majora wypadła już jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji.

Walka o RMR trwała nie tylko w Europie, ale także na innych kontynentach. W Ameryce zamknięte kwalifikacje także dobiegły końca i nie ma co ukrywać, już doczekaliśmy się sporej niespodzianki. Tak o to w Paryżu na pewno nie zobaczymy Evil Geniuses, które zajęło ósme miejsce.

Evil Geniuses Majora w Paryżu obejrzy przed telewizorem

Trzeba przyznać, że amerykańska scena CS:GO zaskoczyła w zamkniętych kwalifikacjach do RMR. W Europie aż tak dużej niespodzianki nie dostaliśmy, jednak drużyny za Oceanu zaskoczyły. Walka w północnych amerykańskich kwalifikacjach zakończyły się wykopaniem z rozgrywek Evil Geniuses.

Jako pierwsze awans do RMR dla drużyn z północnych kwalifikacji zapewnili sobie gracze Complexity oraz paiN. Za chwilkę do tego grona dołączyło MIBR, Detonate oraz do tej pory nieznany nam zespół yur. To właśnie ta ekipa w pierwszym meczu w zamkniętych eliminacjach po dogrywce pokonała Evil Geniuses. To jednak szóste, przed ostatnie miejsce premiowane awansem wpadło do ekipy Edgara “MarKE” Maldonado.

Walka o ostatnie miejsce była bardzo ciekawa, bo EG musiało stoczyć bój z TeamOne. Obydwie formacje znacznie mocniej znane są graczom z Europy, lecz tylko jedna z nich mogła awansować dalej. Teoretycznie na papierze przed rozgrywkami jedni z faworytów do awansu, a ostatecznie to tylko Brazylijczycy z TeamOne pojadą do Meksyku bić się na serwerze o awans na paryskiego Majora.

Lista drużyn Amerykańskiego RMR zapełniona

Wiemy już ostatecznie, kto będzie walczył w RMR dla obydwóch Ameryk. O pięć miejsc na Majorze w Paryżu w Meksyku już od piątego do dziewiątego kwietnia powalczy szesnaście zespołów, w tym między innymi zdecydowani faworyci jak FURIA, Liquid, Complexity czy gracze Imperial.

Pełna lista uczestników Amerykańskiego RMR

FURIALiquidComplexitypaiN
DetonateMIBRyutNouns
ImperialTeamOneBESTIAFluxo
FlamengoPaquetaFuscao 150000NATION