Respawn.pl

Znamy wszystkich uczestników fazy pucharowej IEM Summer; Na liście nie brakuje niespodzianek!

Autor: Michał Maćkowski
MICHU

Pierwsza faza IEM Summer już za nami! W play-offach zobaczymy dwóch Polaków Michała “MICHU” Müllera oraz Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. W akcji natomiast zabraknie między innymi Astralis czy Ninjas in Pyjamas. 

Rywalizacja grupowa na IEM Summer przyniosła nam sporo niespodzianek, ale i szybkich powrotów i wiele fantastycznych akcji wykonanych przez najlepsze drużyny na świecie. W fazie pucharowej zobaczymy sześć zespołów – Vitality, Virtus.pro, Evil Geniuses na czele z Michałem “MICHU” Müllerem, Gambit, G2 oraz OG w składzie z Mateuszem “mantuu” Wilczewskim.

Zacznijmy jednak od niespodzianek fazie grupowej. Swój udział w IEM Summer zakończyli już między innymi reprezentanci Ninjas in Pyjamas oraz Astralis. Szwedzi w meczu decydującym okazali się gorsi od Virtus.pro, zaś Duńczycy rundę wcześniej ulegli aktualnie najlepszej drużynie świata według rankingu HLTV – Gambit. Co ciekawe nie najlepiej poradzili sobie także wicemistrzowie tego rankingu, czyli Heroic, którzy odpadli w tej samej rundzie, co Astralis. Najgorzej ze znanych nam formacji spisali się jednak gracze fnatic, którzy już po dwóch spotkaniach pożegnali się z IEM Summer. Szwedzka formacja najpierw przegrała z Virtus.pro, a następnie została wyeliminowana przez Ninjas in Pyjamas.

Dużym zaskoczeniem na pewno możemy uznać bardzo dobrą grę Evil Geniuses oraz OG. Nowy zespół Michała “MICHU” Müllera awansował do ćwierćfinału, a dużo nie brakło, aby fazę pucharową zacząć właśnie od półfinałów, gdzie zobaczymy ekipę Mateusza “mantuu” Wilczewskiego. To właśnie OG w pojedynku o awans pokonało EG wynikiem 2:1.

Ćwierćfinały IEM Summer

  • Gambit vs Evil Geniuses – 11.06 16:45 (BO3)
  • Vitality vs Virtus.pro – 11.06 20:00 (BO3)

Półfinały IEM Summer

  • G2 vs zwycięzca meczu Gambit/Evil Geniuses – 12.06 16:45 (BO3)
  • OG vs zwycięzca meczu Vitality/Virtus.pro – 12.06 20:00 (BO3)