Respawn.pl

Znamy wszystkich uczestników finałów wiosennej edycji BLAST Premier

Autor: Michał Maćkowski

Za nami wszystkie edycje BLAST Premier Showdown, dzięki czemu znamy już wszystkich uczestników wiosennych finałów. Stawkę zamknęli gracze Cloud9 oraz Imperial. 

Finały wiosennej edycji BLAST Premier dopiero w czerwcu, jednak już teraz poznaliśmy wszystkich uczestników. W ostatnich kwalifikacjach w Europie obyło się bez niespodzianki, lecz walka zdecydowanie ciekawiej wyglądała w Ameryce.

Cloud9 i Imperial zamykają listę uczestników finałów BLAST Premier

Rywalizacja o ostatnie dwa miejsca na wiosennych finałach BLAST Premier trwała jednocześnie w Ameryce i Europie. Na starym kontynencie nie doczekaliśmy się niespodzianki, bo Cloud9, które od samego początku było stawiane w roli faworyta, zgarnęło jedno miejsce przeznaczone dla drużyn z Europy. 9INE także brało udział w tych rozgrywkach, lecz zakończyło zmagania na półfinale, gdzie po wyrównanej walce przegrało z BIG.

Natomiast rywalizacja w Ameryce była nieco ciekawsza, szczególnie patrząc na ostateczny wynik. Już w ćwierćfinałach z marzeniami o finałach BLAST Premier pożegnał się jeden z faworytów FURIA, która przegrała z akademią Evil Geniuses. Na dodatek w tym samym czasie Imperial zdołało wyeliminować z gry Complexity. Aby tego było mało, Brazylia nadal zaskakiwała i w półfinale paiN pożegnało Liquid. W finale o awans na wiosenne finały BLAST Premier znaleźli się ostatecznie pogromcy Liquid oraz ekipa Gabriela ‘FalleN‘ Toledo, która zwyciężyła w ostatecznym pojedynku 2:0 i zgarnęła miejsce na turnieju w Waszyngtonie.

Znamy wszystkich uczestników 

Finały wiosennej edycji BLAST Premier rozegrane zostaną dopiero pomiędzy 7 a 11 czerwca, jednak już teraz znamy wszystkich uczestników. W akcji zobaczymy między innymi Astralis, Natus Vincere, Vitality czy aktualnie najlepszą formację na świecie według rankingu HLTV, czyli G2. Ostatecznie osiem zespołów powalczy o puchar i pieniądze z puli nagród wynoszące 425 000$.

Lista uczestników finałów wiosennej edycji BLAST Premier

G2 FaZe Heroic Natus Vincere
Vitality Cloud9 Astralis Imperial