Respawn.pl

Znamy wszystkich uczestników IEM Rio; 9INE czeka niełatwa przygoda

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Zostały dwa miesiące do IEM Rio 2023, gdzie w akcji obejrzymy reprezentantów 9INE. Polska formacja poznała potencjalnych rywali, którzy do łatwych nie należą.

IEM Rio 2023 to międzynarodowy turniej z najlepszymi drużynami na świecie. W Brazylii będziemy mieli od bardzo dawna polski zespół, który zmierzy się z ekipami ze światowej czołówki i dostarczy polskim kibicom mnóstwo emocji.

Znamy pełną listę uczestników IEM Rio 2023

IEM Rio 2023 rozegrany zostanie dopiero w kwietniu, jednak już teraz poznaliśmy wszystkich uczestników. W akcji oprócz 9INE zobaczymy najlepsze formacje na świecie, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie. Mowa tutaj między innymi o Natus Vincere, Vitality, Heroic czy FaZe. Co ciekawe, na liście uczestników nie znaleźli się gracze G2, którzy aktualnie zajmują pierwsze miejsce w rankingu HLTV. Bezpośrednie zaproszenie do rozgrywek otrzymali gracze FURIA, którzy będą chcieli na własnej ziemi sprawić niespodziankę.

Kwalifikacje za nami – IHC oraz 9Z także zagrają w Brazylii 

9INE i BIG awansowały do rozgrywek po wygraniu europejskich kwalifikacji. To jednak o awans na IEM Rio walczyły drużyny z różnych kontynentów. Tak o to Azję w rozgrywkach reprezentować będą gracze IHC, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się na IEM Katowice. Natomiast z Ameryki Południowej awans zgarnęli mibr oraz 9Z.

Pełna lista uczestników IEM Rio

FaZe Natus Vincere Heroic OG
fnatic MOUZ Outsiders Vitality
9INE 9z BIG mibr
IHC Cloud9 FURIA Ninjas in Pyjamas

Na ten moment nie wiemy, z kim 9INE przyjdzie zmierzyć się na początek rozgrywek. Na pewno będzie to niełatwe wyzwanie w postaci drużyny bezpośrednio zaproszonej do rozgrywek, jak OG, fnatic, MOUZ czy nawet FaZe.

Intel Extreme Masters Rio rozegrane zostanie pomiędzy 17 a 23 kwietnia. Łącznie w akcji zobaczymy szesnaście zespołów, które powalczą o pieniądze z puli nagród 250 000$.