Respawn.pl

Znamy wszystkich uczestników IEM Rio; 9INE czeka niełatwa przygoda

Autor: Michał Maćkowski
9INE

Zostały dwa miesiące do IEM Rio 2023, gdzie w akcji obejrzymy reprezentantów 9INE. Polska formacja poznała potencjalnych rywali, którzy do łatwych nie należą.

IEM Rio 2023 to międzynarodowy turniej z najlepszymi drużynami na świecie. W Brazylii będziemy mieli od bardzo dawna polski zespół, który zmierzy się z ekipami ze światowej czołówki i dostarczy polskim kibicom mnóstwo emocji.

Znamy pełną listę uczestników IEM Rio 2023

IEM Rio 2023 rozegrany zostanie dopiero w kwietniu, jednak już teraz poznaliśmy wszystkich uczestników. W akcji oprócz 9INE zobaczymy najlepsze formacje na świecie, które otrzymały bezpośrednie zaproszenie. Mowa tutaj między innymi o Natus Vincere, Vitality, Heroic czy FaZe. Co ciekawe, na liście uczestników nie znaleźli się gracze G2, którzy aktualnie zajmują pierwsze miejsce w rankingu HLTV. Bezpośrednie zaproszenie do rozgrywek otrzymali gracze FURIA, którzy będą chcieli na własnej ziemi sprawić niespodziankę.

Kwalifikacje za nami – IHC oraz 9Z także zagrają w Brazylii 

9INE i BIG awansowały do rozgrywek po wygraniu europejskich kwalifikacji. To jednak o awans na IEM Rio walczyły drużyny z różnych kontynentów. Tak o to Azję w rozgrywkach reprezentować będą gracze IHC, którzy z bardzo dobrej strony pokazali się na IEM Katowice. Natomiast z Ameryki Południowej awans zgarnęli mibr oraz 9Z.

Pełna lista uczestników IEM Rio

FaZeNatus VincereHeroicOG
fnaticMOUZOutsidersVitality
9INE9zBIGmibr
IHCCloud9FURIANinjas in Pyjamas

Na ten moment nie wiemy, z kim 9INE przyjdzie zmierzyć się na początek rozgrywek. Na pewno będzie to niełatwe wyzwanie w postaci drużyny bezpośrednio zaproszonej do rozgrywek, jak OG, fnatic, MOUZ czy nawet FaZe.

Intel Extreme Masters Rio rozegrane zostanie pomiędzy 17 a 23 kwietnia. Łącznie w akcji zobaczymy szesnaście zespołów, które powalczą o pieniądze z puli nagród 250 000$.