Respawn.pl

Znamy zwycięzców PGE Nowy Poziom PLE w Chełmie

Autor: Michał Maćkowski

Polska Liga Esportowa i PGE Polska Grupa Energetyczna w miniony weekend gościły w Chełmie, gdzie odbył się turniej PGE Nowy Poziom. Oprócz oglądania rozgrywek esportowych, przybyli kibice mogli zagrać w popularne tytuły gier i posłuchać paneli edukacyjnych prowadzonych przez specjalistów. 

PGE Nowy Poziom PLE w Chełmie za nami!

Podczas turnieju w Chełmie oglądaliśmy zmagania finałowe w czterech tytułach. W zmaganiach FIFA zwyciężył Sebastian “szlasky” Szlaski, dla którego był to drugi sukces w rozgrywkach PGE Nowy Poziom. Wcześniej triumfował również na turnieju LAN-owym w Łodzi. W rozgrywkach Clash Royale najlepszy okazał się Adam “MajraN” Mojek, a zawody Teamfight Tactics padły łupem Jana “Jonny Dr. Ongal” Gralaka. Zwieńczeniem całodniowej rywalizacji był finał rozgrywek CS’a, w których najlepsza okazała się formacja Dom Towarowy, która pokonała CH1M1DEPO i zgarnęła 5000 złotych nagrody głównej. 

PGE NP CHEA M 0139
Zwycięzca rozgrywek CS:GO - Dom Towarowy. Fot. Polska Liga Esportowa
DSC6689
Zwycięzca rozgrywek Clash Royale - MajraN:. Fot. Polska Liga Esportowa
DSC6909
Zwycięzca rozgrywek FIFA 23 - zlasky:. Fot. Polska Liga Esportowa

Nie tylko rozgrywki, ale także edukacja na PGE Nowy Poziom PLE w Chełmie

Oprócz rozgrywek esportowych, wielkim zainteresowaniem cieszyła się również strefa edukacyjna, na której wystąpili przedstawiciele Fundacji Sportu Pozytywnego, Mental Cure, Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej oraz ambasadorzy Polskiej Ligi Esportowej: Bartosz “bejott” Jakubowski i Grzegorz “szpero” Dziamałek. – Można było się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy, takich których nie mamy w szkole – mówi nam Michał, uczestnik prelekcji. 

PGE NP CHEA M 0080

Polska Liga Esportowa jako lider esportu w Polsce musi pokazywać i promować sport elektroniczny na terenie całego kraju, dlatego przyjechaliśmy z projektem PGE Nowy Poziom PLE do Chełma, gdzie takich wydarzeń do tej pory nie było. Z turnieju na turniej widzimy coraz większe zainteresowanie i wzrost świadomości czym jest esport. Cieszy mnie niezmiernie, że na wydarzeniu frekwencja była zróżnicowana pod względem wiekowym. Były osoby starsze, rodzice, młodzież i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. To pokazuje. że projekt PGE Nowy Poziom PLE jest dla każdego – mówi Paweł Kowalczyk, CEO Polskiej Ligi Esportowej

PGE Nowy Poziom PLE to pierwsza w Polsce sieć regionalnych rozgrywek edukacyjno-esportowych na poziomie graczy-amatorów, która ma na celu oddolne budowanie struktur polskiej sceny esportowej, wychowywanie nowych talentów i rozwijanie kompetencji graczy w grze i poza nią. 

Partnerami trzeciego splitu byli: PGE Polska Grupa Energetyczna, G2A. Patronat Honorowy: Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Prezydent Miasta Chełm. Patronat medialny: Onet, Przegląd Sportowy, Respawn.pl, Super Tydzień Chełmski, Nowy Tydzień Chełmski, Radio BonTon.