Respawn.pl

Znamy zwycięzców turnieju promocyjnego Baltic Playground

Autor: Michał Maćkowski
W dniach 22-24 września 2023 roku, odbył się Turniej Promocyjny Baltic Playground, którego stawką były sloty do 2 dywizji Ultraligi.

W dniach 22-24 września 2023 roku, odbył się Turniej Promocyjny Baltic Playground, którego stawką były sloty do 2 dywizji Ultraligi. Po emocjonujących pojedynkach zwycięzcami zostali EESTI RÄSTIKUD którzy walczyli od początku roku w Baltic Playground oraz E-nsane Gaming, które utrzymało miejsce w 2 dywizji Utraligi.

Znamy zwycięzców Baltic Playground

Baltic Playground to nie tylko rywalizacja, lecz także doskonała okazja dla młodych i utalentowanych graczy, aby wykazać się swoimi umiejętnościami i zdobyć uznanie wśród esportowej społeczności. Turniej Promocyjny składał się z dwóch etapów: Fazy Regularnej i Fazy Głównej. W letnich playoffach wzięły udział cztery drużyny: Maturalni Forsaken Academy, Ferrus Knights, Maestro V Esports, oraz PĀRĒJIE NO ZANTES. Najmocniejsze na tym etapie rozgrywek okazały się drużyny: Maturalni Forsaken Academy oraz Maestro V Esports.

W pierwszej fazie Turnieju Promocyjnego dwie drużyny, EESTI RÄSTIKUD z Estonii i Maestro V Esports z Polski, wykazując niezwykłą siłę i umiejętności, zwyciężyły w swoich meczach, zapewniając sobie prestiżowe miejsce w głównej części turnieju promocyjnego.

Do Fazy Głównej awansowały 2 zespoły z Baltic Playground – EESTI RÄSTIKUD (Estonia), Maestro V Esports (Polska), gdzie miały zawalczyć ze spadkowiczami drugiej Ultraligii E-nsane Gaming oraz NRAX E-sports. Ostateczni triumfatorzy tego emocjonującego wydarzenia zostali wyłonieni po zaciętych pojedynkach w Fazie Głównej. EESTI RÄSTIKUD oraz E-nsane Gaming stanęły na najwyższym stopniu podium i zdobyły miejsca w 2 dywizji Ultraligi.

Baltic Playground Turniej Promocyjny po raz kolejny udowodnił, że esport wciąż rośnie i przyciąga utalentowanych graczy z całego regionu. Dlatego też od wielu miesięcy jego partnerem jest Alior Bank wraz z Mastercard, którzy wspierają polski esport oraz społeczność League of Legends. Bank posiada w swojej ofercie Konto dla graczy, które oferuje szereg benefitów dla użytkowników. Ponadto już w październiku, podczas Poznań Game Arena będzie można odwiedzić strefę Alior Banku, na której zaplanowanych jest sporo atrakcji takich jak meet&greet z Alior Bank Team oraz mini turnieje z atrakcyjnymi nagrodami.